Žemynos gimnazistai susipažino su kryždirbystės amatu

Tradiciniai lietuviški kryžiai – unikalus reiškinys. Tai savotiška amato, meno bei tikėjimo sintezė, kurioje jungiasi architektūros, skulptūros, kalvystės bei tapybos elementai. Lietuvos kryždirbiai sugebėjo suderinti krikščionybę bei archajišką gamtos ir žmogaus santykį. Dėl savo gyvybingumo ir gajumo, meninės brandos ir ypatingos vietos, kurią ji užima atskiro žmogaus bei bendruomenės gyvenime, 2008 m. Kryždirbystė ir kryžių simbolika buvo įtraukta į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.Bėgant metams kryždirbystė įgyja įvairių atspalvių: sena derinama su nauja, kitoniškai žvelgiama į liaudies elementus, tradicijos jungiamos su modernumu. Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Virginijos Dapkevičienės, plačiau susipažino su UNESCO pripažintu tradiciniu amatu, prisiminė su šia tradicija susijusius papročius, panaudodami netradicines medžiagas ir technikas, įsijautė į kryždirbio amatą.

Darbų vadovės technologijų mokytojos: Virginija Dapkevičienė ir Danutė Trečiokienė