ERASMUS +

1 etapas

Vilniaus Žemynos gimnazijoje startuoja naujas Erasmus projektas „MANO DIDŽIAUSIA SVAJONĖ – GERESNIS PASAULIS“ („My biggest dream – better world“). Projekte dalyvauja šios šalys ir mokyklos:

• Trikalos muzikos mokykla, Graikija
  • Pagrindinė mokykla “Nikola Parapunov”, Razlogas, Bulgarija
  • Polo Licėjus Statale”R. Mattioli”, Vastas, Italija
  • Vilniaus Žemynos Gimnazija, Vilnius, Lietuva
  • EPRALIMA profesinė mokykla Alto Lima, C.I.P.R.L. Arcos de Valdevez , Portugalija
  • Turnu Megurelė vidurinė mokykla ”Marin Preda” , Rumunija
  • Aklųjų ir silpnaregių mokykla “Dimitar Vlahov”, Skopje, Šiaurės Makedonija
  • Hüseyin Bürge Anadolu Licėjus, Stambulas, Turkija

Pirmame etape projektui turėjome sukurti logotipą, kuriame turi atsispindėti visos projekto šalys bei projekto pavadinimas. Vienas logotipas sukurtas mūsų mokyklos dalyvaus sekančiame etape ir rungsis su kitų šalių logotipais, tikimės, kad mūsų darbas taps pagrindiniu projekto logotipu.

Projekto „Mano didžiausia svajonė – geresnis pasaulis“ dalyvių susitikimas Italijoje

Šių metų kovo 14–18 dienomis Italijos Vasto mieste vyko pirmasis „Erasmus+” projekto „Mano didžiausia svajonė – geresnis pasaulis“ partnerių susitikimas. Projekto tikslas – kokybiškas išsilavinimas visiems partnerių mokyklų mokiniams, nediskriminacinėje ugdymo aplinkoje, kuri suteikia galimybes visiems mokiniams, nepriklausomai nuo jų aplinkos, ugdyti savo socialinius, pilietinius, tarpkultūrinius įgūdžius ir skatinti atvirą požiūrį į europinį ir tarptautinį bendradarbiavimą, gerinant socialinę mokymosi aplinką, emocinę būklę ir motyvaciją, pasitelkiant skirtingas menines veiklas.

Italijos rytinėje dalyje esantis Vasto miestas, kuriame susitiko 8 šalių projekto partneriai – Italijos, susitikimo šeimininkai, Bulgarijos, Graikijos, Italijos, Lietuvos, Rumunijos, Portugalijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos mokiniai ir mokytojai. Lietuvai atstovavo Irma Vitukynaitė, projekto koordinatorė ir anglų kalbos mokytoja, Rūta Liutkutė, teatro mokytoja, trys mokiniai Rokas Tomkus, Aidas Stončius ir Ernestas Zibarovas.

Projekto dalyvių užduotis šio susitikimo metu – stiprinti tarpkultūrinį dialogą pasitelkus muziką, melodiją, grojimą ir dainavimą, universalų bendravimo įrankį, kuris padeda įveikti  visus kalbos ir kultūrinius barjerus. Visos viešnagės dienos buvo pripildytos įvairios veiklos pagal tobulai parinktas programas. Mokiniai grojo, šoko dainavo, atliko dainas nacionaline kalba miesto senamiesčio širdyje nuo kalvos žvelgiant į jūros mėlį.

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/projekto-mano-didziausia-svajone-geresnis-pasaulis-dalyviu-susitikimas-italijoje/