Žemynos gimnazistai Europos Parlamento projekte MEPA

Dalyvaudami Europos Parlamento inicijuoto projekto MEPA spalio – lapkričio mėnesiais įgyvendinome projekto užduotis. Viena jų: Klimato kaita – ar darome pakankamai?

Bendradarbiaujant su ŽIEDINĖS EKONOMIKOS įkūrėju Domantu Tracevičiumi, mūsų gimnazistai, susipažino  su Žiedinės ekonomikos siekiais. Per geografijos, biologijos pamokas mokiniai dalyvavo diskusijose, debatuose apie savo atliekamus tyrimus oro užterštumui nustatyti (oro kokybės nustatymas kerpių metodu). Per ekonomikos pamokas nagrinėjo Žaliąją ekologiją ir ekonomiką.

Skirtingai nuo „imk – gamink – išmesk“ modelio žiedinė ekonomika siekia kiek įmanoma sumažinti atliekų kiekį ir išteklių naudojimą pažangiu produktų projektavimu, pakartotiniu produktų naudojimu ir taisymu, perdirbimu, darniu vartojimu ir naujoviškais verslo modeliais, kurie, pavyzdžiui, kaip alternatyvą gaminio įsigijimui siūlo jo nuomos, skolinimo ar dalijimosi juo paslaugą.

#MEPA

#socialiniumokslumetodinegrupe