Žemyniečių dalyvavimas Jungtinių tautų žaidime Estijoje EstMuN 2023

Balandžio 27-30 dienomis, Estijoje Kehtna miestelyje vyko Jungtinių tautų žaidimas EstMuN 2023. Žaidime dalyvavo komandos iš ?? ?? ?? ?? ir ??

Lietuvos komandą atstovavo ir Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai: Greta, Amalija ir Marija III E kl., Austėja, Gerda, Gabriela ir Domantas I F kl. lydimi mokytojų Anos ir Evelinos.

Viso žaidimo metu mokiniai sprendė aktualias šių dienų problemas. EstMUN2023 temos (topics):

❗️UNHCR “Educational Rights in Refugee Camps for Women and Girls”./ Moterų ir merginų teisė mokytis pabėgėlių stovyklose.

❗️ECOSOC “Incentivising the Transition to Green Energy”./  Skatinimas pereiti prie žaliosios energijos.

❗️International Court of Justice “Territorial Disputes in the South China Sea  (USA v. PRC)”./ Tarptautinis teisingumo teismas “Teritoriniai ginčai Pietų Kinijos jūroje”.

❗️Media Team “Propaganda in the Age of Information Warfare”./ Žiniasklaidos komanda “Propaganda informacinio karo amžiuje”.

? Domantas Žižys buvo apdovanotas specialiu prizu už aktyvų dalyvavimą!

Mokiniai šiomis temomis diskutavo bei siūlė sprendimo būdus anglų kalba. Susirado draugų ir iš arčiau susipažino su Jungtinių Tautų organizacijos veikla.

Dėkojame mokiniams už gimnazijos vardo garsinimą, administracijai už mokinių ir mokytojų skatinimą dalyvauti įvairiose veiklose, EstMun organizatoriams už švietėjišką veiklą.