Žemyną aplankė svečiai iš Ikeda Senior High School Attached to Osaka Kyoiku University

Kovo 28-30d. Vilniaus Žemynos gimnazija sulaukė svečių iš Ikeda Senior High School Attached to Osaka Kyoiku University, su kuria bendradarbiaujame jau beveik dešimt metų. Pirmąją dieną gimnazijoje svečiai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje “Aplinkos raida 2024”. Po konferencijos mokiniai iš Japonijos laiką leido su Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniais, kurių šeimose jie apsistojo. 29 d. mokiniams vyko lietuvių kalbos pamoka, kurią vedė mokytojas Arnoldas. Svečiai sužinojo įvairius lietuviškus frazeologizmus bei išmoko lietuviškas kasdienines frazes, dalyvavo ir kitose – etikos, istorijos, matematikos, biologijos – pamokose.  Taip pat mokiniai susipažino su lietuviškomis Velykų tradicijomis ir patys išbandė tradicinį marginimo būdą – kiaušinius dažė svogūnų lukštais. Likusį laisvą laiką svečiai iš Japonijos leido su gimnazistais: vaikščiodami po Vilnių, žaisdami boulingą, grožėdamiesi Vilniaus panorama iš TV bokšto aukštumų, ragaudami lietuviškus tradicinius patiekalus. Ankstyvą šeštadienio rytą šeimos su apkabinimais ir gražiais žodžiais atsisveikino su svečiais. Džiaugiamės naujomis užsimezgusiomis draugystėmis ir tikimės, kad šis susitikimas – nebus paskutinis.