Vasario 16-oji Žemynos gimnazijoje

1918 metų Vasario 16-oji tapo viena iš svarbiausių dienų Lietuvai – tai Lietuvos valstybės atkūrimo diena, kada Lietuvos Taryba, sudaryta iš 20 drąsių vyrų, paskelbė atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi. Mūsų gimnazijos mokiniai šią dieną paminėjo su karjeros ugdymo ir istorijos integruotu projektu “Istorinių asmenybių CV ir jo pagrindu sukurta antrų klasių mokinių darbų paroda „Jie kūrė Lietuvą“.

Visą vasario mėnesį mokyklos foje stovėjo stendas, kuriame buvo galima pamatyti 20-ties Vasario 16-osios Akto signatarų, kurie aukojo savo saugumą vardan laisvos Lietuvos, CV (gyvenimo aprašymus). Taip pat stende buvo ir kitų svarbių Lietuvai žmonių CV (partizanų, to meto svarbių, taip pat prie valstybės kūrimo prisidėjusių moterų ir pan. gyvenimo aprašymai). Atlikdami šį projektą antrų klasių mokiniai domėjosi šių asmenybių biografijomis, taip pat mokėsi kaip parašyti gerą CV.

„Tautos tada yra gyvos ir tvirtos, kada jos tiki savimi“. -Vladas Mironas