Tarptautinis biologijos – vokiečių kalbos simuliacinis žaidimas “Klimatui neutralus miestas”

Šiandien, antrus metus iš eilės, gimnazijoje vyko tarptautinis biologijos – vokiečių kalbos simuliacinis žaidimas „Klimatui neutralus miestas”. Žaidimo esmė ne tik sukurti žaliąjį miestą, bet ir pagarba partneriui, gebėjimas atstovauti savo interesus, moderavimas ir t.t.

Žaidimą organizuoja Goethe’s institutas, o jame kartu su Lietuvos gimnazijomis, dalyvauja ir mokyklos iš Airijos, Lenkijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Arabų Emiratų, Danijos.

Žaisdami mokiniai prisiima įvairių interesų grupių vaidmenis išgalvotame Fontos mieste. Vadovaujami miesto merės jie derasi ir diskutuoja apie tai, kokiomis priemonėmis iki 2030 m. miestas galėtų 50 % sumažinti CO2 emisiją. Tai jie daro savo nacionalinėmis kalbomis. Pasibaigus simuliacijos žaidimui mokiniai sukuria trijų minučių trukmės vaizdo įrašą vokiečių kalba, kuriame Fontos miesto parlamentui pristato priemones, kurias miestas turėtų įgyvendinti.

Miestas sukurtas, liko tik įgyvendinti planus ?

#gamtosmokslai#vokiečiųkalba# Goethe’sinstituta#