Tarptautinė konferencija „Aplinkos raida 2024“

Kovo 28 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijoje vyko tarptautinė konferencija „Aplinkos raida 2024“. Konferencijoje dalyvavo nuolatiniai gimnazijos partneriai iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos, Marijampolės „Sudūvos“ gimnazijos, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, Kauno raj. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, Prienų Žiburio gimnazijos, Vilniaus Gabijos progimnazijos, Marijampolės Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos, taip pat sulaukėmė svečių iš Japonijos – Ikeda Senior High School Attached to Osaka Kyoiku University. Sveikinimo žodį tarė ir įdėjų naujiems darbams palinkėjo gimnazijos direktorė Aldona Šventickienė.

Renginys prasidėjo šventiškai, skambėjo mišraus gimnazijos choro dainos. Vilniaus universiteto atstovai pristatė konkursą iGEM (angl. International Genetically Engineered Machine Competition), kuriame studentų komandos iš geriausių pasaulio universitetų kuria mokslinius projektus, skirtus realių problemų sprendimui. Konferencijos metu mokiniai skaitė pranešimus skatindami taupyti, mažinti energetinius išteklius ir įvairiais būdais prisidėti prie gamtos saugojimo bei puoselėjimo. Po pranešimų pristatymo vyko STEAM praktinės dirbtuvės, mokiniai gamino elektroninius vabalus, rankų šildytuvus.