Saulėtas ruduo pakvietė į kelionę

Ankstyvą rugsėjo rytą Žemynos gimnazijos abiturientai, lydimi mokytojų Sigitos Kaikarienės, Rimutės Rimavičienės ir Gintaro Tubelio,  išsiruošė į kitą Lietuvos pakraštį: vykome į dviejų rašytojų – Šatrijos Raganos (Marijos Pečkauskaitės) ir Vytauto Mačernio – gimtines. Grožėjomės dar vasariškos gimtinės vaizdais, klausėmės gido pasakojimų. Galiausiai atvykome į Židikus, nuostabų miestelį Žemaitijoje, kuriame gyveno Šatrijos Ragana. Memorialiniame muziejuje mums žemaitiškai pasakojo apie rašytojos gyvenimą, jos altruizmą, nuoširdumą ir, žinoma, literatūrinę veiklą. Muziejuje matėme autentiškus Šatrijos Raganos daiktus, jos šeimos bei artimų žmonių nuotraukas. Tame pačiame miestelyje aplankėme ir Marijos Pečkauskaitės, jos mamos bei sesers Sofijos kapus. Tuomet kelionę tęsėme Žemaičių Kalvarijoje ir Vytauto Mačernio gimtojoje Šarnelėje, kurioje prasidėjo poeto kūrybos kelias. Apie kūrybą ir ne tik (taip pat ir apie meilę) mums pasakojo Žemaičių Kalvarijos bendruomenės pirmininkas, gidas, mokytojas, savo krašto ambasadorius, poeto V. Mačernio kūrybos puoselėtojas Bronius Kleinauskas. Labai gaila, kad rašytojo gyvenimas baigėsi vos tik prasidėjęs… Matėme ir jo žūties vietą, keliavome „Vizijų“ taku. Prie rašytojo kapo nuskambėjo dvi skirtingos eilėraščio „Aš pažinau karalių tavyje“  bei ciklo „Vizijos“ interpretacijos, po Žemaičių Kalvarijos bazilikos skliautais aidėjo Vytauto Mačernio žodžiai: „Aš laimingas esu,/ Laimingesnio pasauly nėra.“ Tai IV c „tiksliukų“ ir IV f „teatriukų“ projektai – pamokų netradicinėje erdvėje dalis. Džiaugiamės smagia ir labai prasminga kelione.

Aistė Burdulytė, IV f kl. mokinė