Rudens lygiadienis Vilniuje minint Vilniaus 700-ąją sukaktį

Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto rugsėjo 22 d. vyko rudens lygiadienio renginys „Vilkas“, kurį organizavo Vilniaus etninės kultūros centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. Neįprastai šiltą penktadienio vakarą vilniečiai šventė rudens lygiadienį ir paminėjo ne tik šviesiojo ir tamsiojo sezonų sandūrą, bet ir Vilniaus 700 metų jubiliejų. Astronominis ruduo Vilniuje šiemet buvo pasitinkamas toteminio gyvūno – VILKO – vardu. Vilkas – tai pasaulio sukūrimo, sunaikinimo ir atsinaujinimo rate dalyvaujantis stiprus bei galingas laukinis gyvūnas, kurio svarbą mūsų kultūroje liudija išlikę įvairūs su juo susiję posakiai, pasakos, legendos ir vietovardžiai:Vilkaduobė, Vilkalaukis, Vilkeliškės, Vilkynė, Vilkiniai, Vilkpėdė. Rudens lygiadienio metu kartu su kitų ugdymo įstaigų atstovais Žemynos gimnazijos mokiniai kūrė ugnies raštus, kurie bylojo vilko atėjimą ir sveikino Vilnių su 700 metų jubiliejumi  Renginio metu skambėjo muzikinės kompozicijos, kurios padėjo keliauti legendos takais, o renginį vainikavo vilko rūbu apgaubta šiaudinė skulptūra, kurios liepsnomis buvo dėkojama Žemei už subrandintą derlių ir linkima Vilniui neblėstančios vidinės ugnies bei vilko narsos ir didybės.

Fotografijos mokytojas Rimantas Kisielius