Rubrika „Knyga arčiau tavęs”

Mieli lankytojai,

kartu su prasidėjusia Nacionaline Lietuvos bibliotekų savaite pristatome skaitymo skatinimo rubriką „Knyga arčiau tavęs„, kurioje mokyklos mokiniai rekomenduos iš bibliotekos paskolintą knygą perskaityti visai bendruomenei.

Nori dalyvauti ir tu?
Prisijunk!

Tau tereikia išsirinkti iš bibliotekos knygą, perskaityti ir atsiųsti savo reflekciją su kūrybinga knygos nuotrauka bibliotekininkėms į Tamo. 📕 + 📸 = ❤️

* * *

„Kaifuotoja“ yra biografinė knyga – memuarai, parašyta tarsi savo gyvenimo pasakojimas, kuriuo autorė Tiffany Jenkins dalijasi su skaitytojais. Knygoje aprašoma jos kova su narkotikais, jos kelionė iš priklausomybės ieškant naujo gyvenimo bei jos laikas kalėjime.

Autorė atvirai dalinasi savo patirtimi ir pasakoja apie tai, kaip ji gyveno dvigubą gyvenimą – vieną, kaip didelių svajonių siekiančios moteris, o kitą – kaip narkotikų priklausomybės įkaitės. Ji išsamiai aprašo savo nuosmukius ir kelionę į atsigavimą, taip pat dalinasi pamokomis, kurių išmoko per savo kovą su priklausomybe.

Ši knyga yra labai įtraukiantis pasakojimas, verčiantis susimąstyti apie kasdieninį gyvenimą, visuomenės ydas ir dalykus, kurie vyksta realybėje, tačiau kurių mes nematome ar nenorime matyti. Tai kūrinys apie dugno pasiekimą ir narkotikų paveikto žmogaus dvigubą gyvenimą, kuris pamažu atsiduoda priklausomybei, atimančiai vis daugiau gyvenimo ir laisvos valios.
„Kaifuotoja“ gali būti įkvepiančiu ir pamokų pilnu kūriniu tiems, kurie domisi asmenybės vystymusi, gyvenimo kelionių bei priklausomybių tema. Knygoje aprašomas Tifanės kasdieninis gyvenimas buvo nuolatinis galvojimas kaip „užgaudyti kaifą”, kasdieninis melas mylimiems žmonėms, susitikimai su narkotikų prekeiviais. Tačiau einant laikui jos mąstymas dėl įvairių dalykų keitėsi. Tifanė nepaleido vėjais savo gyvenimo ir perėmė savo likimą į savo rankas. Ši moteris įrodė, jog sveikimo kelias nuo priklausomybės nors ir buvo duobėtas, tačiau įveikiamas.

Knyga buvo labai stipri, sukrečianti, tačiau ir pamokanti vertinti kiekvieną dieną ir kiekvieną akimirką. Labai rekomenduoja šią knygą perskaityti visiems, kurie susiduria su įvairiais gyvenimo sunkumais, nes ji padės pažvelgti į gyvenimą iš kitos perspektyvos.

Jonas 2A