RESPUBLIKINIS JAUNIMO FOTOREPORTAŽŲ KONKURSAS „KRIŠTOLINIS OBJEKTYVAS 2023“

Kasmet rengiamas respublikinis moksleivių fotoreportažų konkursas „Krištolinis objektyvas“, kurį organizuoja Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. 2023 m. vykusiame konkurse gautos 789 nuotraukos, kurias pateikė 77 jaunieji autoriai iš Kauno, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Mažeikių, Molėtų, Šiaulių, Ukmergės, Vilkaviškio ir Vilniaus. Garbinga komisija, kuriai vadovavo Romualdas Požerskis – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VDU garbės profesorius darbus vertino pagal fotografijos kokybę ir pagal tai, kaip fotoreportažas atspindi jaunimo veiklą: darbus, džiaugsmus, konfliktus, nuotaiką ir kt. Kiti komisijos nariai: Tomas Pabedinskas – VDU Šiuolaikinių menų katedros vedėjas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Vidmantas Balkūnas – fotoreporteris, Spaudos fotografų klubo narys, Vėtrė Antanavičiūtė – lektorė, edukologė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, Milda Kiaušaitė – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė.

Komisija atrinko 36 parodos „Krištolinis objektyvas 2023“ dalyvius tarp kurių 1B kl. mokinys Tauras Naujokas, 4A klasės mokinė Ema Zimnickytė, 4D klasės mokinys Domas Barauskas. Parodą galima matyti Kauno Akropolio prekybos centre.

Fotografijos mokytojai Sigita Kaminskienė ir Rimantas Kisielius