PROJEKTAS „VALGYK PROTINGAI“

Viešoji įstaiga „Humana People to People Baltic“ ir Vilniaus Žemynos gimnazija sudarė sutartį projektui ,,Valgyk protingai“, stiprinančiam technologijų (mitybos) programos mokyklose įgyvendinimą, kuris vykdomas per technologijųpamokas ir popamokinius užsiėmimus. Projekto metu, renkantis maisto produktus,  vadovaujamasi sveikos mitybos rekomendacijomis valgyti įvairų maistą – daržoves, vaisius ir uogas, nesmulkintų, pilno grūdo maisto produktus, žuvį ir riboti perdirbtos mėsos, druskos ir cukraus kiekius. Rekomenduojama pirmenybę teikti sezoniniams, regioniniams, nacionalinės kokybės, eko ženklu pažymėtiems maisto produktams.

Sveikatai palankios mitybos tikslas – kad tokia mityba palaikytų mokinių sveikatą, suteiktų energijos, patenkintų maistinių medžiagų poreikį ir formuotų valgymo kultūrą. Mokiniai gamina ne tik tradicinius šaltibarščius, pyragus pagal močiutės receptus, mėgstamus naminius makaronus, bet ir traukia produktus nuo kruopų lentynos: kepa grikių kotletus, bolivinių balandų ir citrinų pyragaičius, skanauja natūralaus jogurto kokteilius su avižomis ir miško uogomis.

Gardžių ir sveikų ragavimų mokyklos technologijų kabineto virtuvėje!