Projektas „Mano didžiausia svajonė – geresnis pasaulis“

Antrus metus Vilniaus Žemynos Gimnazija dalyvauja „Erasmus+“ programos projekte „Mano didžiausia svajonė – geresnis pasaulis“. Projekto tikslas – kokybiškas išsilavinimas visiems partnerių mokyklų mokiniams nediskriminacinėje ugdymo aplinkoje, skatinti domėtis ne tik savo šalies, bet ir projekto partnerių tradicijomis, papročiais, įsitraukti į įvairias menines veiklas, susipažinti su netradiciniais mokymo būdais, gerinti anglų kalbos žinias. Mokytojų padedami mokiniai siekė gerinti socialinę mokymosi aplinką, emocinę būklę ir motyvaciją, pasitelkiant skirtingas menines veiklas.

Mokiniai projekto metu turėjo galimybę parodyti savo talentus įvairiose srityse, o projekto partneriai atsižvelgė į veiklos pobūdį ir vadovavo skirtingoms meninėms veikloms.

Visų šalių mokiniai domėjosi liaudies dainomis, šokiais, tautiniais kostiumais, tradicijomis, šalių istorijomis, istorinėmis vietomis, rinko medžiagą, vertė – sakmes, padavimus, patys kūrė istorijas, remdamiesi dailės darbais, muzikiniais kūriniais, rašė pjeses, vaidino, kūrė trumpus filmus, kūrė scenarijus, siekė didinti akademinių pasiekimų galimybes, skatinti sistemingą mokymąsi, ieškoti mentorystės ir naudoti kitas įvairias galimybes, kurios padėtų įgyti reikiamų žinių ir įgūdžių. Visi dalyviai mokėsi tradicinėse ir netradicinėse mokymosi aplinkose, pasitelkdami neformalius mokymosi būdus. Visa kūryba, tyrimai ir medžiagos analizė buvo nesibaigiančios pamokos, kaip kurti geresnį pasaulį, ko pasimokyti iš praeities ir ką pasiūlyti jaunesniems mokiniams. Visų partnerių darbai ir kūrybos rezultatai, buvo pristatinėjami tarptautinėse mokymo ir mokymosi veiklose, socialiniuose tinkluose partnerinėse mokyklose. Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytojai ir mokiniai aktyviai dalyvavo visose veiklose, neretai nustebindami partnerius savo trykštančia energija kurti, ieškoti neformalių, bet gerai veikiančių mokymosi metodų, padedančių gerinti mokymosi rezultatus.

projekto koordinatorė, anglų k. mokytoja – Irma Vitukynaitė

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/projektas-mano-didziausia-svajone-geresnis-pasaulis/