PROFESIJŲ PASAULIS

2024 m. balandžio 24 d. 1F klasės technologijų pamokos metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos buvęs vado pavaduotojas, štabo viršininkas Valentinas Novikovas mokiniams pristatė tarnybos vystymosi eigą, funkcijas, pasakojo apie sienų kontrolę, vykdomą operatyvinę veiklą, pasieniečio profesiją. Pagrindinė pirminės grandies VSAT pareigūnų kalvė – moderni Pasieniečių mokykla Medininkuose (Vilniaus raj.). Vidurinės grandies pasieniečiai rengiami Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Lietuvos pasieniečiai kontroliuoja, kad Šengeno sutarties valstybių išorės sienos saugumas atitiktų griežčiausius reikalavimus, o pagrindinė misija – tarnauti visuomenei garantuojant viešąjį saugumą valstybės sienos apsaugos, migracijos procesų kontrolės ir saugomų objektų srityse.

Pamokos metu mokiniai domėjosi pasieniečio profesija, užduodami rūpimus klausimus svečiui V. Novikovui, o aktyviausius mokinius džiugino graviruoti pasieniečių rašikliai, užrašų knygelės, žemėlapiai ir lankstinukai, skatinantys domėtis karjeros galimybėmis ir reikalingų kompetencijų ugdymu.