Paroda „Niežtintys nagai ir 12 metų juodo darbo“

Aidas Stončius Ksilografija, found object 2022

Dvylika suolų – dvylika metų juodo darbo. Mokykliniai stalai nuo pat pradžių tapo mano ir kitų mokinių gyvenimo palydovais. Jie – mūsų darbo, džiaugsmo, ašarų, pykčio bei draugystės liudininkai. Stalas kai kada virsdavo vieninteliu išsigelbėjimu nuo nuobodulio. Jie tapdavo vieta saviraiškai, politinių pažiūrų deklaravimui, kryžiukų-nuliukų partijai ar vyriškos anatomijos pamokoms. Pasuolė – tapdavo vieta kramtomajai gumai ar dar kokiam menkniekiui prilipdyti. Tačiau anksčiau ar vėliau tekdavo kibti atgal į darbą, kuris, kaip ir suolų forma, ne visada buvo pilnavertis. Žiniose atsirasdavo skylių arba jos būdavo labai iškandžiotos. Karantino laikotarpiu, nuoširdaus darbo beveik išvis neliko. O mūsų suolai visą tai matė. Regėjo mūsų pastangas ir dedikaciją. Savo darbu į dienos šviesą norėjau iškelti neatskiriamą mūsų mokyklinio gyvenimo palydovą. Mano laikas šioje mokykloje eina į pabaigą, tad norėjau jiems padėkoti. Mokykliniai stalai lydėjo mane didžiąją dalį mano gyvenimo. Jie matė ir matys daug tokių žmonių, kaip aš. Jie bus išraižyti, išrašaluoti, apklijuoti ir apipaišyti. Nors žmonės kiekvienais metais keisis, suoluose liks įmažintas kiekvienas mokinys. Tarp jų esu ir aš.

Dedikuoju šį darbą tiems kurie buvo, yra ir bus…

Ps. Prašau negadinkit suolų, bet be to darbas nebūtų išėjęs 😀