NACIONALINIO „SCIENCE ON STAGE LITHUANIA. 2021“ KONKURSO FINALAS

Rugsėjo  30 dieną įvyko Nacionalinio konkurso „Science on Stage Lithuania. 2021“ finalas, kuriame tarp 10 geriausių dalyvių varžėsi ir Žemynos gimnazijos mokytojos Aistė Ignatavičienė ir Sigita Kaminskienė. Mokytojos pristatė integruoto matematikos-dailės-informacinių technologijų projektą “Paviršių užpildantys ornamentai”. Mokytojoms už puikų pristatymą ir originalų projektą atiteko UAB „Baltic Orbis“ programuojamų robotų SPIKE serijos prizai.

Iš viso konkursui pateiktos 37 paraiškos. Konkurso dalyviai, laikydamiesi pristatymui iškeltų trukmės (iki 6 min.) bei klausytojų įtraukties (pranešimas turėjo motyvuoti klausytojus vykdyti STEM ir STEAM veiklas, atkartoti pranešėjų patirtį, prikaustyti klausytojų dėmesį ir skatinti smalsumą, būti konkretus ir originalus) reikalavimų, kūrybiškai pristatė savo projektus bei atsakė į vertinimo komisijos užduodamus klausimus. Dalyvių pristatymus vertino  Nacionalinis Science on Stage komitetas.

Nacionaliniame konkurse „Science on Stage Lithuania. 2021“ geriausiais STE(A)M projektais pripažinti šie projektai: „Išmanus šiltnamis“, „Virtuali ekspedicija po Kuršių neriją“, „EtnoKlipsai“ ir „STEAM ugdymas ir technologijų sklaida – išmaniųjų robotukų pasaulyje“.

Nugalėtojams taip pat atiteko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) įsteigti prizai, UAB „Lantel“ dovanojami kompetencijų tobulinimo kursai, NŠA ir Ekonomikos žinių forumo pagalba ruošiantis tarptautiniam konkursui.

Konkurso organizatoriai – Nacionalinė švietimo agentūra ir nacionalinis „Science on Stage“ komitetas –  nuoširdžiai džiaugiasi, kad Lietuvoje yra išradingų ir aukštos skaitmeninės kompetencijos mokytojų, suprantančių ir realizuojančių STEAM idėjos esmę.