Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“

08-03-2024 mokyklos bibliotekoje, mėnesiui be patyčių proga, atvyko gerbiama Eglė Tamulionytė pakalbėti apie emocinę paramą, ypatingą dėmesį skiriant reikšmingoms „Vaikų linijos“ teikiamoms paslaugoms. Šio seminaro tikslas buvo supažindinti mokinius su svarbiu emocinės paramos paslaugų vaidmeniu, ypač pabrėžiant didelį „Vaikų linijos” poveikį. Tai svarbus vaikų ir jaunimo informacijos šaltinis, teikia konfidencialią pagalbą ir konsultacijas įvairiais klausimais, pradedant patyčiomis ir baigiant savižudybės tematika. „Vaikų linija“ tarnauja, kaip gelbėjimosi ratas asmenims, susiduriantiems su įvairiais iššūkiais, ir išplečia savo klientų ratą nuo vaikystės iki pilnametystės, užtikrindama, kad nė vienas nesijaustų vienišas ar nepalaikomas savo kelyje.

Renginio metu mokiniai sužinojo, kuo skiriasi „Vaikų linija“ nuo „Jaunimo linijos“, suprasdami, kad nors abi tarnybos teikia pagalbą jauniems žmonėms, „Vaikų linija“ konkrečiai skirta jaunesniems nei 18 metų asmenims ir sprendžia įvairias problemas. Pabrėždami „Vaikų linijos” svarbą sužinojome, kad per dieną tarnyba sulaukia net 260 skambučių, o tai rodo, kad mūsų jaunimui labai reikia prieinamų emocinės paramos būdų. Šis skaičius priminė, kaip stipriai mūsų bendruomenėje tarp jaunų žmonių yra paplitę emociniai sunkumai. Savanoriai yra „Vaikų linijos” pagrindas, jie dalyvauja griežtuose mokymuose, kad įgytų įgūdžių ir empatijos, reikalingų sprendžiant įvairias keblias situacijas. Siekiant iliustruoti realias situacijas, su kuriomis susiduria savanoriai, pasidalinta scenarijais ir buvo aptarta veiksmingos jų sprendimo strategijos. Per atvirą dialogą ir praktinius patarimus mokiniai geriau suprato emocinės paramos sudėtingumą ir neįkainojamą „Vaikų linijos” savanorių indėlį. Bendrai emocinės paramos seminaras suteikė galimybę mūsų mokyklos mokiniams įsitraukti į prasmingas diskusijas, didinti informuotumą ir ugdyti empatiją tiems, kuriems reikia emocinės paramos, ypač pabrėžiant nepakeičiamą „Vaikų linijos” vaidmenį užtikrinant mūsų jaunimo gerovę.