INŽINERIJOS DIENA ŽEMYNOJE

Balandžio 6 d. Vilniaus Žemynos gimnazijoje  vyko neeilinė–Inžinerijos diena. Žemynos direktorė sveikino svečius, o pavaduotoja ugdymui Rasa Kazlauskienė kvietė aktyviai įsijungti į renginio veiklas.  Žemynos gimnazijos inicijuotoje Inžinerijos dienoje dalyvavo projekto ,,Merginos TECH“ atstovė Justė Rožėnė, KTU Rinkodaros ir komunikacijos koordinatorius  Viktoras Jasaitis. Justė Rožėnė  skaitė I klasių mokiniams paskaitą tema „Džiaugtis, ar liūdėti“.  Vyresnieji žemyniečiai, projektų DEC.LT, VGTU ,,Ateities inžinerijos“, FabLab ,,Žemynos projekcijos“ nariai, atskleidė inžinerijos paslaptis, demonstravo savo sukurtus įrenginius.

DEC.LT projekto dalyviai supažindino, kaip projektavo  SOS miestelį, skirtą pabėgėliams.  Šio miestelio teritorija yra šalia Kauno oro uosto, Karmėlavoje, apleistos karinės bazės teritorijoje. Projekto dalyviai turėjo suplanuoti taip, kad SOS miestelyje būtų galima apgyvendinti apie 2000 žmonių. Kad suteiktų visavertį gyvenimą pabėgėliams, mokiniai sugalvojo 2 tipų pastatus: modulinius namelius, skirtus 4 žmonių šeimoms, ir kapsulinius kompleksus, skirtus vienišiems žmonėms.  Viena iš užduočių buvo išsaugoti esamą infrastruktūrą, tad mokiniai bazėje esančius bunkerius perprojektavo į užimtumo centrą, parduotuvę, sandėlius. Projekto mokytojai: Tomas Jurgutis, Renata Stumbrienė ir Aivaras Krikščiūnas.

Ignas Kumeliauskas 1C

Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai  VGTU ,,Ateities inžinerijos“ dalyvauja penkiuose projekto moduliuose. „Žaliosios energetikos“ moduliui antrus metus vadovauja  mokytoja Danguolė Miliauskienė, jai talkina šiais metais prisijungęs mokytojas Dalius Saročka. Mokiniai gamina „Žemynos elektromedį“. Tai jau beveik sukurtas įrenginys, kuris naudodamas saulės energiją, galės pakrauti mobilųjį telefoną arba išorinį akumuliatorių. Saugodami gamtą medžio detales gaminame iš visiškai ekologiškų antrinių žaliavų.

„Liejimo technologijų“ modulyje turime tikslą išlieti „Geležinį vilką“ – Vilniaus simbolį.   Pristatėme savo darbo dabartinį etapą. Jau turime pasidarę ruošinį – vilką liejimui.

I D kl mokiniai pristatė per integruotas pamokas sukurtą darbą „Žemės vanduo“. II D kl. mokiniai parodė, kaip veikia jų pagaminta „Garso vizualizacijos“ kolonėlė: garsas paverčiamas vaizdu pasitelkiant virpančią membraną, veidrodėlį ir lazerį.

IV D klasės mokinių komanda pristatė savo veiklą, kurią vykdė VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“ projekte.  Mokinių komanda 3 metus dirbo tema  „Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu”, vadovaujami mokytojos Aistės Ignatavičienės. Mokiniai sukūrė filmus “Tegul laisvė žydi”, „Pavaduotojas“,  mokomųjų filmų ciklą „Fizika–etika–chemija“ ir kt. Filmai laimėjo įvairias nominacijas. Mokinių komanda Žemynos gimnazijos pirmų klasių mokiniams pristatė sukurtus filmus ir pasidalino patirtimi, kaip dirbti su filmuotos medžiagos maketavimo programomis. Jie paaiškino, kaip apdoroti garsą, vaizdą, išsaugoti produktą tam tikru formatu ir pirmokai turėjo galimybę filmuoti naudojant vaizdo stabilizatorių.

II–III klasių gimnazistai demonstravo savo kūrybinius darbus, kuriuos jau antrus metus tęsia vadovaujami mokytojos Sigitos Kaminskienės. Jie dirba projekto ,,Ateities inžinerijos“  moduliuose: ,,Gaminio modeliavimas“,  naujame ,,Skaitmeninio gaminio modeliavimas“ ir ,,Virtualios realybės technologijos“. Žemyniečiai I klasių gimnazistus supažindino su programomis, kuriomis galima maketuoti ir kurti gaminius, pasidžiaugė praėjusių metų laimėjimais ir pasidalino šiuo metu įgyvendinamomis naujomis veiklomis.

FabLab modulio ,,Žemynos projekcijos“ mokinių darbų vadovai:  mokytojas Gintaras Sereika, mokytojos Danutė Trečiokienė ir Virginija Dapkevičienė. Mokiniai  pristatė per integruotas dailės ir informacinių technologijų pamokas sukurtus šviečiančius 3D paveikslus ir vitražus. Mokiniai demonstravo darbus, aiškino gamybos etapus, sudarė galimybes pirmų klasių mokiniams patiems sudėti vitražus.

Po pažintinių Inžinerijos dienos veiklų, pokalbių su vyresniaisiais mokiniais, gimnazijos pirmokai turėjo progą pamatyti puikų reginį, demonstruojamų N2 ,,Mokslo šou“ jaunųjų mokslininkų.