Integruota lietuvių kalbos ir teatro pamoka „Vilniaus ir gramatikos sąskambiai“

Šiandien integruota lietuvių kalbos ir teatro 3 E klasė dalyvavo dar vienoje „Vilnius yra mokykla“ pamokoje „Vilniaus ir gramatikos sąskambiai“. Gimnazistai, anksčiau kūrę dainas apie Vilnių, įterpdami svarbių sintaksės detalių, šiandien dainavo sostinės erdvėse: Lukiškių kalėjime, V. Kudirkos aikštėje, ant Gedimino pilies kalno, Bernardinų sode ir Rotušės aikštėje. Trečiokai akcentavo jiems svarbias problemas ir idėjas, susijusias su miestu, džiaugėsi, turėdami galimybę išeiti į sostinės gatves, pažinti jos erdves. Moksleiviai kvietė saugoti gamtą ir miestą: „Jei nesaugosim šio sodo, / Netausosim aplinkos, / Liks iš jo, matyt, tik rūkas, / Kuris neneša naudos“, atminti didingą miesto istoriją ir jos įkūrėją: „Vilnius atsirado, kai Gediminas vilką susapnavo. / Pastatė pilį tvirtą, kad nuo priešų apsigintų. / Deja, po mūšių iš pilies tik bokštas liko, / O dabar tai palikimas viso Vilniaus“, suvokti mokslo svarbą: „Mes repavom, kad klausytų / Ir per pamokas kažką darytų. / Tai, vaikučiai, nemiegokit, / Po Kudirką neklajokit“, gėrėtis atgimstančia sostine ir žmonėmis: „Vis žiūrėjau, vis žiūrėjau, / Kol net seilė ištekėjo, / Tol grožėjaus, tol grožėjaus, / Kol net vakaras atėjo“, atrasti naujas vertybes: „Senajame kalėjime trūko žmogiškumo ir pagarbos, / Naujojoje versijoje tai svarbiausia vertybė, kas buvo, nepasikartos“, kurti Valstybės ir miesto ateitį kartu: „nepamiršk, tai tavo namai, / nepamiršk, tai tavo laukai, / nepamiršk, visa tai esi tu, / nepamiršk, kad tavęs reikia Lietuvai“, siekti svajonių ir tikslų: „Kilk, į aukštumas kilk, / Medžių viršūnėmis sklęski dangaus skliaute, / Kilk, į aukštumas kilk“.

Ačiū buvusiems, kūrusiems ir kursiantiems. Ačiū teatro mokytojui Gintarui Tubeliui už tai, kad randame ne tik Vilniaus ir gramatikos, bet ir teatro ir literatūros sąskambių.

Gera, kai Vilnius yra mokykla!