Eriko Rutavičiaus  parodos  „PO VORO BATAIS“ atidarymas

Kovo 26 d. Vilniaus Žemynos gimnazijoje įvyko  autorinės Eriko Rutavičiaus  parodos  „PO VORO BATAIS“ atidarymas.

Saksofono garsais susirinkusius bendramokslius  pasitiko Donatas Murauskas.

„Erikas – ypatingas mokinys. Sunku apibrėžti jo gabumų ribas: jis puikiai mokosi gamtos mokslus, neblogai skaičiuoja, rašo įdomius ir prasmingus rašinius, be to, šoka sportinius šokius, yra Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatų dalyvis ir prizininkas. O gyvenime drąsus ir principingas žmogus, turintis gerą humoro jausmą.

Turbūt daugelį nustebins dar vieną Eriko veikla – fotografija. Ir tai, kad darbai sugulė į parodą, yra įrodymas, jog jaunuolis talentingas, o fotografija – nėra atsitiktinė jo veikla.“

Auklėtoja Rimutė Rimavičienė

„Vorai – išties nesuprastos būtybės. Daugelis juos pamatę jaučia pasišlykštėjimą, keletas yra pasiryžę net sudeginti namus tam, kad to gyvūno daugiau netektų net akyse regėti. Kodėl? Rašytojas Denas Brounas savo knygoje ,,Angelai ir demonai“ yra pasakęs: „Bijome to, ko nesuprantame.“ Taip yra ir šiuo atveju – mes nesuprantame vorų gyvenimo subtilybių, jų trapumo, elgsenos, todėl tikime jau seniai susiformavusia nuomone, kad vorai yra baisūs, jų reikia vengti, bėgti nuo jų, nes jie, neva, gali mums kažkaip pakenkti. Retas kuris mato juose grožį, tačiau tai nenuostabu – juk stereotipais gyventi lengviau…

Jei pažvelgtume plačiau, suprastume, kad tarp žmonių taip pat galime rasti keletą ,,vorų“. Ir ne, aš nesakau, kad šiandien kažkas atėjo į mokyklą su aštuoniais batais, aš kalbu apie tuos žmones, kurių net nepastebim, nepriklausomai nuo to, ar jie yra šalia ar ne. Mes jų nesuprantame, todėl vengiame. Klasės tyleniai, ramieji kolegos, nebylūs ir dėmesiui nereiklūs žmonės dažnai lieka nuošaly. Jie juk intravertai – jiems taip elgtis būdinga.

Ši paroda nėra tik apie vorus. Turėdami progą apžiūrėti šiuos gyvūnus iš arti ir be baimės, kad jie jums kažką padarys, pagalvokite ir apie tuos žmones, į kuriuos niekada neatkreipėte dėmesio. Galbūt iki gražios draugystės trūksta tik įsigilinimo?“

Erikas Rutavičius

„Žemynos gimnazijos direktorė labai džiaugiasi ir didžiuojasi Eriko autorine paroda. Ji pastebi Eriko talentą, drąsą rizikuoti ir gebėjimą ieškoti neįprastų kadrų fotografijoje. Taip pat ji vertina Eriko ryžtą ir sumanumą, kuris padeda jam siekti savo tikslų.

Eriko aistrą gyvūnams ir jo gebėjimą įamžinti jų gyvenimus nuotraukose. Ši aistra mokyklos bendruomenei tapo akivaizdi, nes Eriko darbai mums padeda sužinoti daugiau apie gyvūnų gyvenimą, jo rūpinimąsi savo augintiniais. Palinkėjome jam didelės sėkmės, kuri tikrai būtų pelnyta už jo darbus ir indėlį į mokyklos kultūrą.“

Fotografijos mokytoja S. Kaminskienė

Renginio nuotraukų autorė Ugnė Tarvainytė