2G KLASĖS MOKINIAI SUSITIKO SU LITERATŪROLOGE VIKTORIJA ŠEINA

2G KLASĖS MOKINIAI SUSITIKO SU LITERATŪROLOGE VIKTORIJA ŠEINA

Lapkričio 22 d. gimnazijoje viešėjo literatūrologė, dr. Viktorija Šeina. Ji susitiko su 2G klasės mokiniais per integruotą istorijos – lietuvių kalbos pamoką. Siekdami pažinti tarpukario Lietuvos kultūrą ir visuomenę, mokiniai ruošia pranešimus, kuria filmukus apie laikinąją sostinę, Dariaus ir Girėno skrydį, to meto literatūrą.

Dr. V. Šeina, mūsų viešnia, įtaigiai papasakojo, parodė, pasiūlė giliau pažvelgti į tarpukario Kauno atmosferą.  Ji ne tik su mokiniais diskutavo tema „Tarpukario Kaunas Birutės Pūkelevičiūtės romane „Aštuoni lapai”, bet ir skatino mokinių aktyvumą. Drąsiausi buvo apdovanojo vertingais prizais – marškinėlias su rašytojo A. Škėmos atvaizdu. Mokiniai sužinojo, kad  B. Pūkelevičiūtė, kurios romaną mokiniai skaitė, – žinoma egzodo poetė, A. Škėmos bičiulė.

Antradienį jaukioje mūsų bibliotekos patalpoje 2G klasė daugiau sužinojo apie tarpukario Kauną, kūrybos procesą bei turėjo  prasmingą pilietiškumo pamoką.