Žemynos gimnazijos moksleiviai dalyvavo renginyje „Sporto kino festivalis“

Lapkričio 26 – gruodžio 3 dienomis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių kino centruose „Forum Cinemas“ vyko vienintelis Lietuvoje „Sporto kino festivalis“. Šiais metais buvo kviečiama pamatyti 12 naujų filmų.

Vilniaus Žemynos gimnazijos, 4-tų klasių mokiniams, buvo surengta netradicinė fizinio ugdymo pamoka, kuri vyko „Forum Cinemas Vingis“, 2019-11-27 dieną per 7-8 pamokas. Mokiniai žiūrėjo kiną „Sakalai“. Kino pradžioje žodį tarė sporto kino festivalio organizatoriai, Vita Balsytė ir Vidas Ivanauskas.

Tai unikalus kino festivalis, vienintelis toks Lietuvoje, kuris yra skirtas tik su sportu susijusiems filmams. Sportas – tai svarbi visuomenės ir šalies kultūros dalis, bet dažnai matome tik medalius, pergales ar pralaimėjimus, įvardijame varžybų rezultatą ir taip nuasmeniname sportą. O sporto (tiek elitinio, tiek mėgėjiško) centre yra žmogus, kuris turi save motyvuoti, dėti nežmoniškas pastangas, kovoti su iššūkiais, įveikti apribojimus, gydytis traumas ir siekti savo tikslų. Dažnai pamirštame trenerius, gydytojus ir kitus žmones, kurie nenuilsdami dirba, kad ne tik elitiniai sportininkai, bet ir vaikai, senjorai, mes visi būtume fiziškai aktyvūs, pajustume sporto teikiamą džiaugsmą, būtume sveiki.

Sportas atlieka socializacijos rolę, mažina atskirtis, griauna stereotipus, suteikia džiaugsmo, moko saviraiškos, lavina mąstymą, sprendimų priėmimą čia ir dabar ir dar daug kitų dalykų.

„Sporto kino festivalis“ skirtas kiekvienam, nes ir sportas yra skirtas kiekvienam. Net ir tiems, kurie patys nesportuoja – apleido, primiršo ar niekad net nepažino sporto.

Šis kinas – tai 94 minučių istorija visai šeimai apie dešimtmetį berniuką Joną, komandos draugus, kelionę į futbolo turnyrą. Šis berniuko poelgis parodė, kokia atsakomybė ir kilnus žaidimas yra sporte.