Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto fizikos fakultete

2017-10-23 d. Vilniaus Žemynos gimnazijos 3D ir 4B klasių mokiniai su fizikos mokytoja Asta Valčiukiene lankėsi Vilniaus universiteto fizikos fakultete. Atvykus į fakultetą mus maloniai pasitiko VU fizikos fakulteto prodekanas Kazimieras Glemža. Jis mums pradėjo pamoką – paskaitą netradicinėje erdvėje. Labai įdomiai pristatė, kokias programas galima studijuoti VU fizikos fakultete. Papasakojo, kad yra gerai aprūpinti laboratorine įrangą, kur studentai atlikinėja laboratorinius darbus. Paaiškino, kodėl yra naudinga studijuoti gerai. Nes tuo atveju studentai gali pretenduoti į vardines stipendijas, bei stažuotes ir praktikas įvairiuose pasaulio universitetuose, net gi NASA kosminių tyrimų centre. Po to mūsų kelionė tęsėsi į lazerių laboratoriją. Ten mus pasitiko docentas Aidas Matijošius, kuris pristatė lazerius, leido patiems daug ką išbandyti. Po lazerių laboratorijos pakilome į mechanikos ir molekulinės fizikos laboratoriją, kurioje docentas Vincas Tamošiūnas pristatė senos ir naujos kartos laboratorinių darbų prietaisus. Kai lankėmės laboratorijose studentai darė laboratorinius darbus ir mes turėjome galimybę ne tik stebėti, bet ir prisidėti prie jų darymo. Toliau kelionė tęsėsi į optikos laboratoriją, kur docentė Vidita Urbonienė pristatė trumpai optikos laboratorinius darbus.
Mokiniams labai patiko ši fizikos pamoka – paskaita netradicinėje erdvėje. Gimnazistai turėjo daug klausymų dėstytojams, neblogai sekėsi ir atsakinėti į „suktus“ dėstytojų klausimus. Laikas taip greitai prabėgo, kad nebesuspėjome aplankyti elektros, atomo ir komunikacijų laboratorijų. Aišku, dar norėjome pamatyti ir SUPER kompiuterį, todėl mums pažadėjo fizikos fakulteto prodekanas Kazimieras Glemža, kad galėsime atvykti dar kartą ir apžiūrėti visas likusias laboratorijas.