UGDANTI KOMUNIKACIJA

Vasario 23 d. Vilniaus Žemynos gimnazijos trečiokams ir ketvirtokams buvo pateikta informacija apie Vaidą Tamošiūną, ne tik aktyvia veikiančiu  Šv. Kristoforo kamerinio orkestre, bet taip pat besidominčiu fotografavimu.

Nuotoliniame forume V. Tamošiūnas pasakojo, jog  norint padaryti įdomių nuotraukų nebūtina pirkti brangų fotoaparatą ar turėti kalną įvairios fotografavimo įrangos. Fotografai entuziastai neina lengviausiu skaitmeninės fotografijos keliu ir pasitelkia kameras iš kavos, arbatos, tabako degtukų dėžučių su adatos dydžio skylute ir vieno kadro juostele viduje, taip savo viziją paverčia fotografiniu vaizdu. Pinhole arba Camera obscura pro mažą skylutę įsiskverbianti šviesa visiškoje tamsoje projektuoja apverstą vaizdą. Su įvairių formų iš senų fotoaparatų dėžučių, skardinių indelių ar iš faneros sukonstruotos kameros arba net jūrinio konteinerio pagalba fotografavimo laiką galima pratęsti nuo kelių sekundžių iki pusės metų. Tokia ilga ekspozicija, naudojama saulės tako fiksavimui fotopopieriuje, kartais trunka visus metus. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro violončelininkas Vaidas Tamošiūnas yra vienintelis Lietuvoje besidomintis soliaografija-suminiu Saulės spinduliavimo kitimo fiksavimu. Fotomenininkas siūlė gimnazistams: ,,Stenkimės pasaulį matyti įvairiais kampais. Skaitykite knygas, lankykite parodas, klausykite klasikinę muziką, žiūrėkite gerus filmus. Ten yra harmonija, ramybė ir zona  idėjoms, švieskitės kuo įvairiapusiškiau.“  Pagrindiniu savo hobiu Vaidą pasidalinti pasikvietė Žemynos gimnazijos fotografijos mokytojai Sigita Kaminskienė ir Rimantas Kisielius.

Kviečiame perskaityti mokinių refleksijas:

Greta: „Pamoka patiko, buvo verta dėmesio, labai didelis pliusas yra tai, jog buvo kalbėta iš savo patirties ir parodyti savi pavyzdžiai. Viskas šauniai!“

Vakarė: ,, Buvo labai įdomu sužinoti apie šią fotografijos rūšį, nesitikėjau, kad yra tiek juostinių fotoaparatų. Patiko, kad parodė priemones, kurias naudojo, ir pavyzdžius, kokie rezultatai išėjo.“

Jonas:  „Šis susitikimas su fotomenininku Vaidu Tamošiūnu man tikrai patiko. Jis papasakojo mums visokių įdomių istorijų, parodė daug gražių nuotraukų, viską gražiai išsakė ir tikrai sužavėjo!“

Domantas: „Paskaita su fotomenininku Vaidu Tamošiūnu buvo labai įdomi. Man labai patiko jo mėgstamas stilius – juodai baltos nuotraukos, fotografuojamos su senesniais fotoaparatais, ir ypač savadarbiai fotoaparatai, su jais padarytos nuotraukos. Dabar man pačiam norisi pasigaminti fotoaparatą ir pamėginti išgauti kažką įdomaus. Paskaita tikrai buvo gera, mane net įkvėpė ji, tikiuosi, ateity bus galimybė gyvai pasiklausyti Vaido Tamošiūno.“

Rugilė:  „Įdomi paskaita, buvo malonu klausyti.“

Aistė: „Man patiko nuomonė apie nuotraukas, sujudinta nuotrauka arba nufotografuota kaip per rūką vis tiek yra graži, taip pat sužavėjo tai, jog pats keliauja“.

Dovydas: „Kūrybos temos man patiko, tikrai yra puikių pavyzdžių, geras paaiškinimas, tačiau kiek kliudė paties menininko galbūt toks nepasiruošimas, bandymas viską pasakoti ekspromtu. Nepaisant to, pristatymas tikrai patiko.“

Dominyka:  „Labai patiko paskaita, buvo tikrai labai įdomu, daug visko sužinojau, labai motyvuojanti paskaita, viskas sklandžiai praėjo.“

Simona: „Dalyvaudama susitikime su Vaidu Tamošiūnu sužinojau daug fotografavimo technikų. Likau sužavėta, kokių kasdienų daiktų pagalbą galima sukurti tikrą meno kūrinį! Man, kaip būsimai fotografei, buvo labai aktuali ir įdomi pamoka.“

Vestina: „Praeitą pamoką dalyvaudama nuotoliniame susitikime su talentingu fotomenininku Vaidu Tamošiūnu, išgirdau gana nemažai įdomybių iš jo perspektyvos, patirties, darbų. Vaido monologas buvo įdomus, įtraukiantis, tad skyriau ir keletą minučių po pamokos pasidomėjimui apie jo darbus. Jo socialinio tinklo paskyroje “instagram” yra sukelta virš 1500 nuotraukų. Dominuoja daug “juoda balta” tematikos, kas mano akimis labiausiai atskleidžia nuotraukose slypinčias nuotaikas, išgyvenimus, mintis. Tokios nuotraukos kur kas labiau patraukia mano akį nei spalvotos. Jose glūdi kur kas daugiau, ką tikriausiai kiekvienas žmogus pastebi. Vaidas laisvai gali būti bet kurio, mėgstančio fotografuoti žmogaus įkvėpimu. Iš jo fotografijos pavyzdžių galima pasimokyti daug rakursų, apšvietimo paslapčių. Tikrai pamoką įvertinu kaip pasisekusią ir įtraukusią tobulėti fotografijos mene.“