Karpinių paroda „Aš paseksiu pasaką”

Kas yra popieriaus karpiniai? Sustingusi istorija ar gyva, pulsuojanti kūryba? Popieriaus karpiniai-populiari ir gyvybinga dabartinės liaudies dailės šaka, įvairi karpymo būdais ir stiliais.
XXI a. Lietuvos popieriaus karpiniai tapo viena populiariausių liaudies dailės šakų ir yra svarbi šalies meniniame gyvenime. Popieriaus karpiniai yra pripažinti lietuvių tautinių paveldu ir tai reiškia, kad jie yra laikomi svarbia šalies etninės kultūros dalimi. Mūsų laikais popieriaus karpinių technika gerai žinoma visame pasaulyje. Šis užsiėmimas vienija ir mėgėjus, ir pripažintus dailininkus. Technika labai paprasta, medžiagos nesunkiai prieinamos, o rezultatas- visada mistiškas.
10 klasių mokiniai savo karpiniuose pavaizdavo pasakų „Eglė žalčių karalienė”, „Ropė”, „Du ožiukai”, „Coliukė”, „Fėjų pasaulis”, „Pelenė”, „Undinėlė” , „Lapė ir ąsotis”, „Trys paršiukai”, „Pupa”, „Aladinas” ir kt. fragmentus.

Technologijų mokytoja Danutė Trečiokienė