Šv. Martyno – vyskupo, šventųjų ir karių bei elgetų globėjo minėjimas

Šv. Martynas – vyskupas, šventasis ir karių bei elgetų globėjas (vok.: der  Schutzpatron).  Vokietijoje jo vardu pavadinti tūkstančiai miestelių ir kaimų. Šv. Martynas (vok.: Heiliger Martin) gerbiamas ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje.  IV amžiuje Vengrijoje gyvenęs šventasis savo gyvenimą pradėjo pagonių šeimoje, tačiau nuo pat mažų dienų buvo mokomas krikščioniškojo tikėjimo ypatumų. Jaunystės metais savo gyvenimą pašventė šalies gynybai. 371 metais Martynas buvo išrinktas Turo vyskupu.

Šv. Martynas pasižymėjo gerumu, dorove ir atjauta kitiems, dėl šių priežasčių vyskupas tapo vargšų globėju ir užtarėju prieš žiaurius romėnų mokesčių rinkėjus, ieškojo teisingumo silpniesiems ir iš visų jėgų stengėsi padėti kiekvienam. Martynas susilaukė  ypatingo pripažinimo gyvenime, o po mirties ir šventojo titulo. Lapkričio 11 diena – jo laidotuvių diena – iki šiol minima daugelyje šalių, ji skirta skleisti šilumą ir gerumą, nepasiduoti žiemos tamsai ir baugumui, turėti savyje vilties ir šviesos, pasitikėti ir padėti  artimam. Būtent tą šilumą ir gerumą simbolizuoja per eisenas Vokietijoje nešami žibintai.

Šią dieną minėjome ir mes. Vykdydami vokiečių kalbos, technologijų ir tikybos dalykų integruotas veiklas, gaminome žibintus, sužinojome, kam jie skirti, kokie tradiciniai patiekalai gaminami per šią šventę, dainavome tradicines dainas, degėme ugnį pačių pagamintuose žibintuose ir gilinome žinias apie šią gerumo kupiną šventę. Buvo iš tikrųjų labai jauku ir šilta. Malonu mokykloje jaustis bendruomenės dalimi, pasisemti naujų patirčių ir bendradarbiauti su mokytojais (Virginija Dapkevičiene, Rasa Kazlauskiene, Beata Nikrevič, Petru Didžiuoku) bei kitų klasių mokiniais.

Kotryna Vilutytė 3e kl.