Spalvingos karoliukų magijos pakerėta

Kūryba apskritai yra žmogiškojo bendravimo būdas: kurti norisi, kai jaučiame daug galimybių ir norime jas parodyti kitiems. Kūryba žmones vienija, – taip išryškėja pirminė kūrybos esmė – meilė gyvenimui. (R.Tamošaitis)

Noriu pristatyti 2 E klasės mokinės Patricijos Labul pirmąja autorinę parodą, kurioje vyrauja nuolatinis dėmesys detalėms, procesui, rezultatui. Kantrybė, kruopštumas ir noras tobulėti – Patricijos vizitinė kortelė. Tai liudija ir dvylikos metrų (ar galite patikėti?) suvertų karoliukų eilė subtiliam Kalėdų vainikui. Įdomioji papuošalų dalis – pagrindinė medžiaga – biseris. Biseris – maži skaidraus arba spalvoto stiklo karoliukai. Iš tikrųjų viskas daug sudėtingiau. Maži stiklo karoliukai yra tai, ką pamatysite pažvelgę į biserį, pabertą ant delno. Tačiau kai žvelgiate į baigtą kūrinį, matote daugybę kitų dalykų – stiklo karoliukų ten jau nebematyti. Tai ir vadiname Biserio magija. Mažiausi karoliukai leidžia tiksliau perteikti smulkiausias rašto detales. Dvasingumo ir grožio paieškos vienija senąsias epochas ir šių laikų žmones. Mes, kaip ir jie, sprendžiame tas pačias spalvų ir raštų derinimo problemas. Gal ir Senajame Egipte (iš kurio, manoma, atkeliavo biseris) kažkas taip pat kaip ir mes jaudinosi, ar pasiseks? Ar patiks jo darbas?

Kūrybinės saviraiškos, ieškojimų ir atradimų linki mokytoja Virginija Dapkevičienė