Mobilioji klasė Vilniaus Žemynos gimnazijoje

2018 06 11 dieną į Vilniaus Žemynos gimnaziją atvyko mobilioji bioklasė iš VU ir „Thermo Fisher Scientific“. VU studentai ir „Thermo Fisher Scientific“ atstovai buvo buvo parengę laboratorinių darbų aprašą. Mokiniai atsidūrė laboratorijoje, dėvėjo laboratorinius chalatus, pirštines, akinius. Visos užduotys buvo pateikiamos linksmai ir įdomiai. Jei jums reikia 410 mililitrų, tai iš Žalgirio mūšio teko atimti 1000. Išmokome naudotis elektronine pipete ir surengėme pipetavimo olimpiadą. Žemynoje turime pirmąjį pipetavimo čempioną, juo tapo vaikinas iš trečios klasės. Antrojoje laboratorijos dalyje be jokių mikroskopų ar didinamųjų prietaisų turėjome pamatyti DNR. Skamba beveik kaip NSO, o ir panašūs į kosminius objektus, gerai, kad neskraido, niekam neteko slėptis po laboratoriniu stalu. Pasirodo, DNR mėgintuvėlyje gali būti balkšvi siūlai. Mobiliojoje laboratorijoje tik ir girdėjosi skirtingi  jaustukai. Nekantriai laukėme eksperimento, ne kasdien gali padauginti norimą DNR. Aišku, pelių klonuoti neišmokome, dar nepavyks sukurti jūsų katei draugo, bet padauginti norimą DNR ir jį ištirti naujausiais būdais jau išmokome. Mums jau pavyko atskirti DNR su erkiniu encefalitu, Laimo liga. Kai kas jau tikrai mąstė apie galimybę vasarą praleisti kokioje laboratorijoje, nesvarbu, kad tektų tik plauti mėgintuvėlius, eksperimento rezultatai nenuvylė.

Specialusis korespondentas