LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Tautos patriarchas Jonas Basanavičius „Aušros“ prakalboje rašė: „Mūsų tad ypatingiausias ir didžiausias rūpestis bus – duoti pažinti mūsų broliams Lietuvoj nusidavimų senovės gadynės (laikmečio) ir veikalų mūsų garbingų sentėvių, kurių darbus ir tėviškės meilę užmiršę nežinome mes patys, kurių tėvų esame sūnūs bei nepočiai (anūkai, vaikų vaikai). Jei kožnas (kiekvienas) geras ir patogus sūnus guodoja (brangina) savo tėvus ir tėvų tėvus, tai ir mes, lietuviai šios gadynės, turime sekti pavyzdį gerų sūnų senovės Lietuvos; todėlei pirmių pirmiausiai turime pažinti jųjų senovišką gyvenimą, būdą, darbą ir tikybę, jųjų darbus ir rūpesčius, nes, jų gyvenimą pažinę, pažinsime geriau juos, o juos pažinę, ir patys pasižinsime.“

Šiandien pats Basanavičius ir bendražygiai Lietuvos Tarybos nariai yra „Aušros“ steigėjo minėti sentėviai, kurių darbus esame įsipareigoję vertinti, branginti ir prisiminti. Dėka signatarų atgimė Lietuva ir visų mūsų laisvė. Perfrazuojant Vasario 16-osios posėdžio pirmininko žodžius, tik pažinę ir gerbdami senųjų valstybės tėvų darbus ir gyvenimus, pažinsime ir gerbsime patys save.

Vilniaus Žemynos gimnazijos bendruomenė, sveikindama Tėvynę su Lietuvos valstybės atkūrimo diena, ne tik prisimena senuosius Lietuvos tėvus, kalba apie tradicijas, tačiau taip pat pateikia šiuolaikišką ir kūrybišką žvilgsnį į šių laikų Lietuvą.

Laisvę ir garbingą istoriją švenčia, Tėvynei deklamuoja, dainuoja ir Lietuvą sveikina ne tik visa gimnazijos bendruomenė, bet taip pat mūsų draugai iš viso pasaulio. Su švente!

Kviečiame žiūrėti Žemyniečių kurtus sveikinimus!

Šventiškai nusiteikę Žemynos mokytojai ir mokiniai

Nepriklausomybės Akto signatarai:

Signatarų vėliava:

Apie tautinį kostiumą:

Žemyniečiai deklamuoja Lietuvai:

Žemyniečiai dainuoja Lietuvai:

Žemyniečių draugų iš viso pasaulio sveikinimas Lietuvai su Valstybės atkūrimo diena: