Istorijos ir pilietiškumo savaitė

Gruodžio 7d. Vilniaus Žemynos gimnazijos III-IV klasių mokinės Augustė Gaučaitė, Laurita Agurkytė, Paulina Putnaitė, Monika Rutavičiūtė, Karolina Rinkevič dalyvavo pristatant projektą – Lietuvos valstybės atkūrimo 100 mečiui skirtą laiko juostą  Antakalnio gimnazijoje rengiamoje istorijos-pilietiškumo savaitės „Neleiskime, kad atmintis pražūtų“ baigiamajame renginyje, skirtame Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio deklaracijos signataro, ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ųjų gimimo metinių paminėjime. Šiame renginyje išvydome ne tik moksleivių projektinius darbus, muzikinius ir literatūrinius intarpus, bet ir turėjome galimybę išvysti  Adolfo Ramanausko-Vanago dukrą Auksutę ir  taip  pat paspausti ranką partizanui Juozui Jakavoniui-Tigrui.  Renginyje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos seimo narys, istorikas Arvydas Anušauskas, kuris pristatė savo knygą „Aš esu Vanagas“.

Pristatymams pasibaigus visi drauge žingsniavome iki Antakalnio kapinių, kuriose ant Adolfo Ramanausko-Vanago kapo padėjome atminimo vainiką ir uždegėme  žvakę.

Šį konferencija paliko neišblėstančius įspūdžius, įkvėpė nepamiršti istorijos,  nebijoti kalbėti apie praeitį, gerbti savo protėvių darbus, stengtis dėl geresnės ateities ir puoselėti  skleidžiamą Adolfo Ramanausko –Vanago pilietiškumo idėją.  Taip pat norėtumėme išreikšti didelę padėką už galimybę dalyvauti konferencijoje istorijos mokytojai – Žanetai Vaškevičienei.