“Įdomi ir smagi patirtis”

2020 metus prisiminsime kaip didžiulių iššūkių metus, kurie maksimaliai įveiklino mūsų kūrybinį potencialą. Turėjome prisitaikyti ne tik prie naujų mokymo(si) formų, bet ir prie neįprastų renginių formatų. Tuo labiau džiugina laimėjimai, kurių skaičius nepaisant pasikeitusių aplinkybių nė kiek nesumažėjo!

Vienas jų – mūsų gimnazijos antrokės Rūtos Savkinaitės ir pirmokės Tajinos Rakovskajos vaizdo klipui pagal Sarah Connor dainą „Wie schön du bist“ Vilniaus miesto vokiškos dainos konkurse skirta II vieta ir kompetentingos komisijos liaupsės ir žiūrovų simpatijos Lietuvos švietimo įstaigų vaikų ir mokinių vokiškų dainų festivalyje 2020, kurį kasmet organizuoja Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija ir remia Goethe’s institutas Lietuvoje ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Rūta pasakoja, kaip vyko darbas tokiomis neįprastomis aplinkybėmis: „Kai mokytoja Rasa pasiūlė dainuoti vokiškos dainos konkurse, nedelsiant sutikau. Beveik iš karto paskambinau Tajinai, paprašiau, kad ji akompanuotų, nes ji nuostabiai skambina pianinu. Ji džiaugsmingai sutiko. Manau, sunkiausia buvo išsirinkti dainą, kuri mums abiem patiktų ir tiktų konkursui. Norėjome dainos, kuri turėtų pakankamai stiprią kulminaciją ir gražius žodžius. Taigi po gan ilgų paieškų atradome „Wie schön Du bist”.

Repetuoti susitikdavome po pamokų. Tai buvo gan linksmas ir šiek tiek varginantis procesas ir viskas turėjo būti atlikta labai greitai, tačiau rezultatas neapvylė, kaip ir nauja smagi patirtis. Sužinojusios apie antros vietos laimėjimą ir delegavimą į festivalį, maloniai nustebome ir pasijautėme išties pakiliai, kad mūsų darbas buvo gerai įvertintas.“

Aukštas įvertinimas pradžiugino ne tik atlikėjas, bet ir visą būrį jų pačių pajungtų pagalbininkų (tai ir draugai, ir muzikos mokyklos, kurią abi lanko, mokytojai, ir be abejo vokiečių kalbos mokytoja Rasa Kazlauskienė), taip pat visus, kurie stebėjo visą darbo procesą ir tikėjo sėkme.