„Filologinėms dėlionėms” artėjant

Konferencija skirta Lietuvos valstybės 100 –mečiui

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui, mugių šurmuliu linksmai palydėjus Lietuvos globėjo šv. Kazimiero dieną Vilniaus Žemynos gimnazijos lituanistai pradeda gyventi jau tradiciniu tapusio renginio „Filologinės dėlionės” rūpesčiais ir nuotaikomis.

„Filologinės dėlionės” – tai kūrybinių ir projektinių darbų, konferencija. Jos metu Žemynos gimnazistai ir svečiai pasidalina savo įžvalgomis įvairiais kultūrinio gyvenimo klausimais, analizuoja lietuvių ir užsienio autorių kūrybą, stebina savo kūrybiniais gebėjimais. Atmintyje liko pranešimai apie Vilnių  K. Sabaliauskaitės romane „Silva rerum“, istorijos grimasas poezijoje, buvo aptartas maisto katalogas K. Donelaičio „Metuose“, Pasaulio medis senovės baltų pasaulėjautoje… Stebina pranešimų temų įvairovė, mokinių gebėjimas analizuoti kūrinius ir rasti sąsajų su šiandiena. Tai tikras iššūkis vertintojams, renkantiems kūrybiškiausią, originaliausią, moksliškiausią darbus.

Šiais metais  Žemynos filologai savo derlių skaičiuos kovo 15 dieną. Registracija prasidės 11 val., konferencijos pradžia – 11.20.

Laukiame visų, kam rūpi literatūra ir gimtoji kalba, gimnazijos aktų salėje. Išdrįskite – juk dar Seneka sakė, kad savo sugebėjimus žmogus gali pažinti tik juos išbandęs.

Žemynos lietuvių kalbos mokytojai

Projektinių darbų konferencijos „filologinės dėlionės“ – NUOSTATAI