Jos drąsios, jos nepaiso primetamų taisyklių, jos motyvuoja viso pasaulio moteris. Stiprios moterys visada įkvepia rašytojus kurti įsimintinas istorijas, kurios parodo jų drąsą, ryžtą ir atkaklumą. Atviri asmeniniai išgyvenimai padeda suprasti, kad sprendimą galima rasti bet kokioje situacijoje – svarbu išdrįsti pasielgti nestandartiškai, net jei tenka irtis prieš srovę.
Margaret Atwood – „Tarnaitės pasakojimas“
Ši distopinė istorija vaizduoja totalitarinę visuomenę, kurioje moterų teisės yra griežtai apribotos. Pagrindinė herojė Fredinė yra stipri ir nepriklausoma moteris, kuri nepaisant visų suvaržymų siekia išlikti savimi ir kovoti už laisvę.
Kristin Hannah – „Lakštingala“
Dviejų seserų istorija Antrojo pasaulinio karo metu. Viena jų įsitraukia į Prancūzijos pasipriešinimo judėjimą, kita – kovoja dėl šeimos išlikimo. Tai įkvepianti knyga apie moterišką drąsą ir pasiaukojimą.
Marie Benedict – „Ponia Kiuri ir svajonių galia“
Tai istorinė grožinė knyga apie Marijos Kiuri gyvenimą, jos mokslo atradimus ir asmeninį pasiaukojimą siekiant pažangos bei pripažinimo mokslo pasaulyje.
Margareta Stromstedt – „Astrida Lindgren biografija“
Ši biografija pasakoja apie garsiosios rašytojos Astridos Lindgren gyvenimą, jos stiprybę, kūrybiškumą ir kovą už vaikų teises bei lyčių lygybę.
Deborah Feldman – „Neortodoksiška“
Tai autobiografinė knyga apie moterį, kuri drąsiai atsisakė griežtų chasidų bendruomenės taisyklių ir išsivadavo iš apribojimų, kad galėtų gyventi laisvai ir nepriklausomai.
Tara Westover – „Apšviestoji“
Tai įkvepianti autobiografinė istorija apie moterį, kuri gimė griežtoje, izoliuotoje šeimoje, tačiau nepaisydama visų apribojimų, per saviugdą ir mokslą pasiekė aukščiausias akademines viršūnes.
Waris Dirie – „Dykumų aušra“
Autobiografinė knyga apie Waris Dirie, kuri gimė Somalyje ir buvo priversta ištekėti dar būdama vaikas. Ji pabėgo, įveikė sunkumus ir tapo garsia modeliu bei žmogaus teisių aktyviste, kovojančia prieš moterų apipjaustymą.
Guzel Jachina – „Zuleicha atmerkia akis“
Jautri ir stipri istorija apie moterį, kuri Sovietų Sąjungos laikais buvo ištremta į Sibirą. Pagrindinė veikėja Zuleicha, įveikdama sunkius gyvenimo išbandymus, atranda savo stiprybę ir nepriklausomybę, išmoksta išgyventi ir atsiskleidžia kaip nepalaužiama asmenybė.
Charlotte Brontë – „Džeinė Eir“
Tai viena garsiausių literatūros herojų, kuri įkūnija nepriklausomą, stiprią ir drąsią moterį, kovojančią už savo orumą. Jos kelias kupinas iššūkių – nuo skurdžios vaikystės iki sudėtingos meilės istorijos, tačiau ji niekada nepraranda savo vertybių. Džeinė įkvepia skaitytojus, kad tikras stiprumas slypi ne tik fizinėje jėgoje, bet ir gebėjime išlikti ištikimam savo principams, nepaisant visų sunkumų.
Ilona Skujaitė – „Karo nuotaka“
Istorinis romanas apie moterį, kuri Antrojo pasaulinio karo metu atsiduria dramatiškų įvykių sūkuryje. Stipri, nepriklausoma ir ryžtinga herojė privalo kovoti ne tik dėl išlikimo, bet ir dėl Jei domina daugiau panašių knygų, galiu pasiūlyti ir daugiau!
Matthew Denson – „Karalienė“
Ši knyga pasakoja apie istorinę karalienę, kuri, nepaisant iššūkių ir pavojų, geba išlaikyti valdžią ir vadovauti savo tautai. Tai istorija apie lyderystę, išmintį ir stiprybę.
Anne Brontë – „Agnesė Grej“
Klasikinis romanas apie jaunos moters pastangas tapti nepriklausoma, dirbant guvernante aristokratiškose šeimose. Agnesė – ryžtinga, principinga herojė, kovojanti už savo vietą pasaulyje ir tikrąją meilę.
Šios knygos – tai tik keletas iš daugelio, kurios vaizduoja stiprias moteris ir jų nepalaužiamą dvasią. Jos skatina permąstyti lyčių lygybę, drąsą ir atkaklumą, todėl kiekvienas skaitytojas gali iš jų pasisemti įkvėpimo. Pasirinkus tokias knygas, galima ne tik pasinerti į istorijos vandenynų klodus, bet ir išmokti svarbių gyvenimo pamokų, siekti savo tikslų bei nepasiduoti sunkumams.