Žemynos mokiniai ir šiais 2021-2022 mokslo metais bendradarbiaus suVilnius TECH

Žemynos mokiniai ir šiais 2021-2022 mokslo metais bendradarbiaus suVilnius TECH

„Ateities inžinerija“ – tai tęstinis Vilniaus Gedimino technikos universiteto projektas Vilniaus  Žemynos gimnazijoje, vykdomas jau penktus metus.

  Žemynos gimnazijos mokiniai ir šiais 2021-2022  mokslo metais vykdys projektinius darbus kartu su Vilnius TECH universiteto konsultantais, jų kuratorės mokytojos- A.Ignatavičienė, S.Kaminskienė, D.Miliauskienė.

„Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu“ tematikoje dalyvauja 12  III D klasės mokinių, jiems vadovauja matematikos mokytoja A.Ignatavičienė. Mokiniai kurs tris TV laidas, juos konsultuos Vilnius TECH lektorius R.Ruokis.

„Gaminio modeliavimo“ tematikoje dalyvauja 15 I-II  klasių mokinių, jiems vadovauja dailės mokytoja S.Kaminskienė. Mokiniai mokosi programuoti naujomis, moderniomis programomis. Šiuolaikinės virtualiosios inžinerijos technologijos leidžia sukurti 3D gaminio  modelį nenaudojant molio, popieriaus ar kitų panašių medžiagų. Egzistuoja daug tam skirtų virtualaus modeliavimo programinių įrankių, o vieni populiariausiųjų ,,AutoCAD”, ir ,,Fusion360″ programų. Mokiniai naudos šias programas, kurs inovatyvius gaminius.

Fizikos mokytoja ekspertė Danguolė Miliauskienė kuruoja du tematinius modulius: „Liejimo technologijos“ ir „Žalioji energetika“. Liejimo technologijose dalyvauja jau antrus metus. Šiais metais šiame modulyje dalyvauja 10 I D kl. 1 I F kl., 2 II D kl ir 1 III C kl mokiniai. Antrokai ir trečiokas pasirinko modulį tęsti antrus metus.  Šiame modulyje susipažins su metalų liejimu, suvirinimu, šlifavimu, išmoks dirbti su SolidWorks programiniu paketu. Maketo gamybai naudos vaško atliekas, savo pasirinktam gaminiui gaminti renka aliuminio metalo laužą. Taip pat naudos žalvarį ir alavą. Mokiniai susiskirstę į dvi grupes, gamins du gaminius.  „Žaliojoje energetikoje“ dalyvauja 13 I D klasės mokinių. Žemė, žmogaus veikla, energetika ir darniosios plėtros principai – tai kas rūpi šio modulio mokiniams. Susipažinę su šiomis temomis, patys modeliuos, kurs ir gamins „žaliosios“ energetikos, saulės energija veikiantį modelį. Mokiniai susiskirstę į dvi grupes, gamins du skirtingus modelius.

Iš tiesų „Ateities inžinerija“ – tai galimybė mokiniams ne tik tobulėti šiuolaikinių technologijų srityje, bet ir atlikti savarankiškai projektinius darbus, o mokytojams – paįvairinti savo dalyko bei integruoto mokymo užsiėmimus. Labai svarbu, kad tokia veikla ne tik kurtų naujus išmanius vartojimo produktus bei paslaugas, bet ir puoselėtų aplinką bei tausotų jos išteklius, ugdytų išradingumą bei komandinio darbo gebėjimus. Manome, kad projektų sėkmę lemia ne tik asmeninio, bet ir kolektyvinio kūrybingumo gebėjimai, skatinantys ieškoti efektyvių nestandartinių sprendimų, o įgyti šiuolaikinių metodų bei įrankių, reikalingų sprendimams įgyvendinti, valdymo gebėjimai pravers ir ateityje įvairiose gyvenimiškose situacijose.

Monika Monkevičiūtė, nugalėjusios IV-ąjame sezone, tematikoje „Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu“, komandos narė, lapkričio 30 – gruodžio 4 d dalyvaus pažintinėje kelionėje į Europos Parlamentą Briuselyje, kurią organizuoja EP nario Petro Auštrevičiaus biuras. Linkime sėkmės Monikai!