Žemynos gimnazijos mokinių laimėjimai VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“

Žemynos gimnazijos mokinių laimėjimai VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“  tematikos “filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu” V-ojo sezono pavasario sesijoje

Gegužės tryliktą dieną mūsų gimnazijos 3D klasės mokinių komanda vyko į Vilnius TECH, kuriame vyko „filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu“ tematikos V-ojo sezono pavasario sesija. Komandą sudarė 3D klasės mokiniai:  Monika Monkevičiūtė, Gaja Mockevičiūtė, Arnoldas Mikša, Sandra Kovger, Indrė Merkelytė, Erika Pušklevičiūtė, Kasparas Šumskis, Aušrys Radvila, Mykolas Motiejūnas, Erikas Rasiukevičius, Kornelija Verbickaitė, Matas Štrimaitis. Projektui vadovavo matematikos mokytoja ir 3D klasės auklėtoja Aistė Ignatavičienė. Konsultantas VGTU Pramogų industrijų katedros lektorius Remigijus Ruokis.

Komandos tikslas buvo sukurti du skirtingus filmukus naudojantis mobiliuoju įrenginiu bei įrodyti, kad filmas, kurtas mobiliuoju įrenginiu, gali būti ne ką prastesnis už filmą, kurtą profesionalia kamera. Mokinių komanda pasidalino į dvi grupes ir sukūrė du filmus: „Pavaduotojas“ ir „Savanorystė“.

„Savanorystės“ filmuko kūrėjų tikslas buvo atskleisti klausimą – Kas yra savanorystė ir kodėl tai svarbu? Šio filmuko komandą sudarė: Mykolas, Aušrys, Kornelija, Erika ir Monika. Galutiniame rezultate su išsikeltu tikslu jie puikiai susitvarkė ir pavasario sesijoje jų darbas buvo pripažintas geriausiu informaciniu filmu. Sveikiname komandą!

„Pavaduotojas“ filmukas buvo pripažintas geriausios režisūros filmu. Ir be jokių abejonių įrodė, kad naudojant mobilų įrenginį galima sukurti tikrą šedevrą.

Bendrame rezultate mokiniai tobulai susitvarkė su užduotimis. Taip pat susipažino su skirtingomis labdaros ir paramos organizacijomis, įgavo patirties filmuoti telefonu profesionaliai, naudotis stabilizatoriumi, montuoti, apdoroti garsą. Kūrimo eigoje mokiniai gavo vertingų patarimų iš Al konsultanto Remigijaus Ruokio ir įrodė, kad filmas kurtas mobiliuoju įrenginiu gali būti ne ką prastesnis už filmą, kurtą profesionalia kamera.