Vokiečių kalbos dienos Žemynos gimnazijoje

2021 m. spalio 18–24 d. visoje Lietuvoje vyko  daugiau nei 150 Vokiečių kalbos dienų renginių ir akcijų. Tarp jų ir jau tradiciniu tapęs mūsų gimnazijos renginys „Kalba vienija!“ Norėdami pasidalinti savo patirtimi, kaip vokiečių kalbos mokymąsi paverčia įdomiu procesu ar net smagiu žaidimu, mūsų gimnazistai rengia Vilniaus Žemynos progimnazijos mokiniams šmaikščias viktorinas apie vokiškai kalbančias šalis ir vokiečių kalbą, vokiečių kalbos pamokėles ir žaidimus, kurių metu ne tik tobulina kalbos žinias ir pasidalina patirtimi, bet ir mokosi pasaulio pažinimo, bendravimo ir bendradarbiavimo, palaikymo ir tolerancijos.

Įspūdžiais apie renginį dalinasi 1b klasės mokinė Ema Šimkutė: „Spalio 21 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijoje vyko renginys vokiečių kalbos dienų proga. Jame dalyvavo pirmokai ir antrokai besimokantys vokiečių kalbos, taip pat žingeidūs aštuntokai iš Vilniaus Žemynos progimnazijos ir jų mokytoja Regina Nemanienė. Atvykę aštuntokai pasveikino mus padainuodami dainą “Was ist dein Lieblingsfach”, dainuojantiems pritarė ukulėlės ir galiausiai smagiai prisijungė visi mokiniai. Tuomet visi susipažinome, žaismingai vokiškai prisistatę.

Gimnazijos atstovai paruošė įvairias užduotis ir veiklas, skirtas atšvęsti vokiečių kalbą. Aš, savo ruožtu, paruošiau kryžiažodį apie Vokietiją ir vokiškas tradicijas. Labiausiai man įsiminė pristatymas ir viktorina apie vokiečių kalbos dialektus, buvo smagu nagrinėti ir visiems kartu dainuoti liaudies dainą „Spinn, spinn…“ ir varžytis su kitomis grupėmis sprendžiant kryžiažodžius. Geriausiai užduotis atlikę dalyviai gavo apdovanojimus.

Aš manau, renginys buvo įdomus, ir būtų be galo šaunu, jei ateityje vyktų daugiau panašių renginių.“

Verta paminėti, kad ir vokiečių kalbos pamokos tą savaitę buvo netradicinės. Mokiniai patys ruošė užduotis grupės draugams, tad daugumai teko „pasimatuoti“ mokytojo profesiją ir įsitikinti, kad tai nėra taip lengva, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. O vyresnių klasių mokiniams buvo pristatyta interaktyvi paroda apie Berlyno sienos griuvimo priešistorę ir Vokietijos susivienijimą. Dalyviai įsitikino, jog kad ir kokių ateities planų turėtų, vokiečių kalbos žinios atveria daugiau galimybių ir padeda įgyti naujų naudingų kompetencijų.