Susitikimas su GMC doktorante Joana Smirnoviene

Lapkričio 12 dieną 1B ir 3B klasės mokiniai turėjo unikalią galimybę susitikti su  Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (GMC) Biotechnologijos instituto biotechnologijų krypties doktorante Joana Smirnoviene.

Mokslininkės J. Smirnovienės doktorantūros tyrimai orientuoti į inovatyvių farmacinių preparatų, skirtų vėžiui ir nutukimui gydyti, kūrimą. „Molekuliniame lygmenyje tyrinėju, kaip cheminis vaistas-kandidatas sąveikauja su tiksliniais baltymais, atsakingais už ligos vystymąsi. Perpratus atpažinimo mechanizmus, kaip vaistas-kandidatas jungiasi su tiksliniu baltymu, gali būti sukurti efektyvesni ir mažiau toksiški farmaciniai preparatai. Tikiu, kad šie tyrimai galėtų paspartinti naujų vaistų kūrimą ir užtikrintų gydymą“, – atskleidžia VU GMC doktorantė.

Joana labai puikiai gimnazistams papasakojo, ką reikėtų daryti, kad pradėjus studijuoti pasirinktą studijų programą, įgautų kuo daugiau praktikos, pasitikėjimo savimi ir tvirtai pagautų savo sėkmės paukštę.

Lektorė, kuri šiais metais buvo nominuota „Moterims moksle“ apdovanojimuose, sako: „Norėčiau, kad tai būtų šventė visiems mokytojams, kurie skyrė savo laiką mane mokydami. Tikiuosi, kad stipendija ne tik padės tęsti doktorantūros tyrimus, bet ir motyvuos jaunimą pradėti aukščiausio lygio mokslinius tyrimus“.

Programą „L’Oréal Baltic“ įgyvendina bendradarbiaudama su Baltijos šalių mokslų akademijomis ir UNESCO nacionalinėmis komisijomis.