Nacionalinis Vokiškų dainų festivalis 2021

„Oh, einmal reisen…

Abenteuer auf den Gleisen.

Warst du schon mal da?

Komm mit!“ – šiais žodžiais kvietė šiemet gruodžio 3 dieną keliauti į stebuklingą šalį ir patirti kelionės nuotykius visus, susirinkusius vertinti ir stebėti Nacionaliniame Vokiškų dainų festivalyje 2021 pristatomus dainų klipus, mūsų gimnazijos atstovai Gustė Stoškutė (vokalas) ir Ernestas Zibarovas (gitara). Dalyvius festivaliui ruošė vokiečių kalbos mokytoja Beata Nikrevič ir muzikos mokytoja Saada Mišeikytė.

Festivalio dalyvius pasveikino Michael Müller-Verweyen, Gėtės instituto Lietuvoje vadovas, Edvinas Šimulynas, Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos prezidentas ir Mirga Gražinytė-Tyla, dirigentė, City of Birmingham Symphony Orchestra muzikos vadovė.

Jau tradicija tapo mūsų gimnazijos dalyvavimas kasmetiniame festivalyje, bet šiais metais pirmą kartą Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleivių atlikta daina „Einmal reisen (Das Lummerlandlied)“ (dainos teksto autorius Manfred Henning, interpretuota Mimi&Josy, kompozitorius Hermann Amann) komisijos ir žiūrovų buvo atrinkta atstovauti mūsų šalį Tarptautiniame Vokiškų dainų festivalyje!

Komisijos atstovė germanistė Laura Zabulytė-Šapranauskienė  aukštai įvertino Gustės puikų vokiečių kalbos mokėjimą, gerą tarimą ir nepaprastą muzikalumą.  O muzikos ir vokalo pedagogė, mokslų daktarė Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė kaip skiriamąjį pasirodymo ženklą įvardino drąsą ir sveiką pasitikėjimą savimi, pasidžiaugė, kad „vokalistas ir instrumentalistas nepaprastai puikiai vienas kitą girdėjo ir kvėpavo vienu ritmu, kad sukurtų tokį mažą muzikinį stebuklą, ir tas įsiklausimas, bendravimas yra tas kelias, kuris gali juos nuvesti žymiai toliau“. Užbaigdama komentarą žiūri pirmininkė palinkėjo atlikėjams žvelgiant į ateitį atkreipti dėmesį ne tik į kalbos, bet ir į muzikos pasaulį ir pagalvoti, kaip savo gyvenimą su juo tampriau susieti.

Dėkojame festivalio organizatoriams: Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijai,  Vokietijos ambasadai Vilniuje, Gėtės Institutui Lietuvoje, mūsų šauniems atlikėjams Gustei ir Ernestui ir visiems, prisidėjusiems prie šio klipo atsiradimo.

Kviečiame pasiklausyti ir pasigrožėti!