VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“ projektinių darbų pristatymas

VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“ projektinių darbų pristatymas

Vilniaus Žemynos gimnazijos mokinių komandų laimėjimai  VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos“ projektinių darbų konkurse

 VILNIUS TECH „Ateities inžinerijos” platforma (AI platforma), sėkmingai veikianti nuo 2017 metų, yra skirta tiems, kuriuos domina šiuolaikinė inžinerinė kūryba. Mokiniai šioje platformoje kuria, konstruoja, programuoja, mokosi efektyvių šiuolaikinių technologijų pagalba sukurti išmanų įtaisą, detalę ar programėlę, parengti verslo planą, ištirti gyvenamąją aplinką, rekomenduoja siūlymus jos gerinimui. 

Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja šios platformos veikloje nuo pat susikūrimo pradžios. Jų darbai įvertinti ir yra laimėję ne vieną apdovanojimą. Ne išimtis ir šie metai.

2020 m. spalio 8 dieną įvyko  „Ateities inžinerijos“ 3-jo sezono nuotolinė konferencija, kurios metu buvo renkami geriausi darbai. Mūsų gimnazistai parengė ilgalaikius projektus iš šių tematikų:

1) Ateities miestas: aplinkos apsauga; 

2) Filmų kūrimas mobiliaisiais įrenginiais; 

3) Liejimo technologijos detalių gamyboje;

4) Naujo gaminio kūrimas Fusion 360.

AI konferencijoje mūsų gimnazistai pristatė šiuos projektinius darbus:

Tematikoje „Naujo gaminio modeliavimas (Fusion 360)“  4 klasės mokiniai Vadim Kuznecov ir Tomas Radzys pristatė savo darbą „ Vilniaus Žemynos gimnazijos logotipo kūrimas 3D spausdintuvu“ užėmė I-ąją vietą. Koordinavo mokinių veiklą doc.dr. Daiva Makutėnienė. Darbo vadovai: chemijos mokytoja M. Parachnevičienė ir informacinių technologijų mokytojas Tomas Jurgutis.

 Mokiniai dirbdami šioje tematikoje naudojant AutoCAD programinę įrangą, kūrė gaminio skaitmeninį modelį ir darbo brėžinius jo gamybai.  Susipažinę su Fusion 360  ir 3D spausdintuvo galimybėmis, nubraižė mokyklos logotipo eskizus, stilizavo, po to modeliavo, programavo ir atspausdino 3D spausdintuvu. Nors iš pradžių nesisekė, mokiniai buvo atkaklūs ir darbą kartojo keletą kartų, kol išsprendė problemas ir pavyko atspausdinti mokyklos logotipą.

Tematikoje „Liejimo technologijos detalių gamyboje“ mokiniai mokėsi integruoti chemijos ir technologijų mokomųjų dalykų mokymosi turinį atliekant praktinę veiklą, t.y. generuoti darbo idėjas, kurti gaminio modelį iš putplasčio, paruošti formuojamąją žemę liejimui iš metalų lydinio, gaminti metalų lydinį iš metalo laužo krosnyje, apdirbti gaminio detales ir jas sujungti, mokėsi kompozicijos ir graviravimo pagrindų. 

Konferencijoje 2 klasės mokiniai  Džiugas Rumšas ir Ainaras Markevičius pristatė bendrą savo komandos (Gustas Kumeliauskas, Ernestas Stvolovič, Kristupas Mažylis, Dominyka Vaiginytė, Žygimantas Persinevičius, Mantas Kručelė) projektinį darbą – “Vilniaus Žemynos gimnazijos logotipo lieta skulptūrėlė iš žalvario”– Žemės gaublį sujungtą su knyga. Komisija šiam darbui skyrė I-ąją vietą. Mokinių grupės veiklą koordinavo doc. dr. Justinas Gargasas. Darbo vadovės: technologijų mokytoja Danutė Trečiokienė, chemijos mokytoja Miglė Parachnevičienė.

Tematikoje „ Ateities miestas: aplinkos apsauga 2 klasės mokiniai Tėja Chatil ir Patricija Labul pristatė projektą Pasirinktų vandens telkinių kokybės tyrimas“ ir David Borkovski ir Dominykas Geigalas„Oro taršos tyrimas Vilniaus miesto kai kuriuose mikrorajonuose samanų (kiminų) metodu“.  Mokiniai tyrė Vilniaus mieste ir rajone esančių vandens telkinių vandenį, mokėsi įvertinti jų būklę. Darbuose buvo tirti Verkių regioninio parko ežerai, Neries upės, Cedrono upelio, Baltupių tvenkinių ir kt. telkiniai. Tirtuose mėginiuose mokiniai nustatė nitratų, nitritų, fosfatų jonų koncentracijas, įvertino pagal nustatytas normas telkinių būklę 2019 m. spalio – gruodžio mėn. Mokiniai tyrinėjo 2019 – 2020 m. Vilniaus miesto ir apylinkių orą samanų pagalba. Šiame darbe pristatoma darbo dalis, kurioje pristatomi ištirtų Vilniaus miesto Šeškinės ir Balsių mikrorajonų oro tyrimo duomenys.  Darbo vadovė: chemijos mokytoja Miglė Parachnevičienė.

 Tematikoje „ Filmo kūrimas mobiliuoju įrenginiu mokiniai mokėsi dirbti su stabilizatoriumi, filmuoti mobiliuoju įrenginiu, įgijo  įgūdžių dirbti su filmuotos medžiagos maketavimo programomis, apdoroti garsą, vaizdą, išsaugoti produktą tam tikrais formatais. Konferencijoje 2D klasės  mokinių komanda  pristatė filmą  „Tegul Laisvė žydi” ir buvo įvertinti nominacija „Geriausia publicistika“.

Filmo scenarijų parašė-Natali Dovgialo, Erika Pušklevičiūtė, Smiltė Meižytė, filmavo-Monika Monkevičiūtė, Aušrys Radvila, Mykolas Motiejūnas, 

garso režisierius-Erikas Rasiukevičius, montuotojas-Kasparas Šumskis.

 Filmas sudarytas iš sujungtų įvairių interviu su įvairaus amžiaus žmonėmis, kuriuose buvo atskleista asmeninė jų patirtis ir svarba, kas jiems yra laisvė.  AI Konsultantas R. Ruokis kuravo Vilniaus Žemynos gimnazijos mokinius ir jų veiklą, pateikė vertingų pastabų ir patarimų dėl vaizdo ir garso takelių montavimo, kadrų vietos ir išsidėstymo filme, kaip atliekamas pats filmavimas realiu laiku ir realioje vietoje atsižvelgiant į šviesos sklidimo kryptį ir kompoziciją. Darbo vadovė: matematikos mokytoja Aistė Ignatavičienė.

Sveikiname visus Ateities inžinerijos nugalėtojus, dalyvius ir  dėkojame už darbštumą, išradingumą,  tikėjimą, atkaklumą, atsakingumą ir Žemynos gimnazijos vardo garsinimą.  Mes didžiuojamės ir džiaugiamės mūsų mokiniais!

Ateities inžinerijų mokytojų komanda: Aistė, Danutė, Tomas ir Miglė.