Vilniaus Žemynos gimnazijoje – EDUKACINĖ DIENA

Teisėjo darbas iš arti

Lapkričio 20 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijoje vyko Edukacinė diena – karjeros diena. Moksleiviai galėjo pasirinkti įvairias juos dominančias veiklas ir plačiau sužinoti apie, galbūt ateityje, geidžiamą specialybę, išgirsti jos subtilybes. O štai grupė žemyniečių pasirinko susipažinti su gana atsakinga specialybe – teisėjo darbu. Lydimi matematikos mokytojos Renatos Danilevičienės ir kūno kultūros mokytojos Eglės Dzimitravičienės moksleiviai vyko į Vilniaus miesto apylinkės teismą, kur turiningai ir įdomiai praleido popietę. Teisme moksleivius ir mokytojus pasitiko Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Rimantė Kraulišė, kuri supažindino mokinius su teismo darbu. Kiek vėliau mokiniai susitiko ir su teisėju Jeugenijuš Jaglinski, kuris papasakojo apie savo darbą ir suteikė unikalią galimybę stebėti viešą teismo posėdį, nagrinėjant baudžiamąją bylą, prieš tai supažindinęs moksleivius su ja. Mokiniai susikaupę ir atsakingai stebėjo, kaip vyksta bylos nagrinėjimas, kokia yra posėdžio darbotvarkė ir jam pasibaigus juokavo, kad tikrai nenorėtų atsidurti kaltinamojo pozicijoje. Kiek vėliau mokiniai su teismo atstove spaudai keliavo į pažeidžiamų asmenų apklausų patalpą, kur vyrauja tikrai ne tradicinė teismui atmosfera. Pasak jos, ten apklausiami vaikai, kuriems tokioje aplinkoje bendrauti ir duoti parodymus yra lengviau ir paprasčiau. Galiausiai patraukėme į teismo areštinę, kur nusikaltimus padarę asmenys, būna laikinai sulaikomi iki prasideda teismo posėdis. Susipažinome su patalpomis – įspūdis ne koks, įniršiu ir pykčiu pritvinkę asmenys piešia ant sienų, jas niokoja, rūko, sienas niokoja cigarečių pelenais, nelabai jauki atmosfera ir jausmas pabuvojus ten. Paskui teismo atstovė papasakojo keletą intriguojančių faktų apie savo darbovietę. Pasak jos, šiame teisme per metus išnagrinėjama virš 45 000 bylų, visi bylų nagrinėjime naudojami įrodymai bei dokumentai saugomi teismo archyve, kur šiuo metu yra apie 10 kilometrų įvairaus tipo surinktos medžiagos. Išties stebinantys skaičiai! Mokiniams labai patiko apsilankymas teisme ir teismo darbo ypatybės iš arti. Daugelis susimąstė apie tokio darbo perspektyvas ir ar norėtų tokio tipo darbą dirbti ateityje. Karjeros diena mums tikrai paliko daug įdomių bei prasmingų įžvalgų.

2G kl. mokinys Vakaris Vingilis