UŽRIŠTO MAZGO PASLAPTIS

Kūrybiškumas – tai savybė, pasireiškianti įvairiomis aplinkybėmis ir daugelyje sričių: nuo meno, dizaino, amatų iki mokslo išradimų ir verslumo. Makrame – mazgų rišimo technika – skatina mąstyti ekologiškai, būti draugiškiems gamtai, o svarbiausia, kad visa tai persipina su kūryba.

Makramė neabejotinai siejasi su etnokultūra, tačiau iš tiesų ji dar senesnė nei daugelis mano: šiai rankdarbių technikai jau 4000 metų! Iš Rytų ji išplito visame pasaulyje, bet ilgainiui buvo išstumta pramonės. XX a. makramė antram gyvenimui prikėlė hipiai, iš čia ir sąsajos su bohemiška dvasia. Lietuvoje makramė, vadinama pinikais, populiariausia buvo XIX–XX a. sandūroje: nesudėtingais raštais puošti nuometai, staltiesės, kepurėlės, lovatiesės, paklodės. XX a. pabaigoje pinikai paplito ir rankdarbiuose.

Vilniaus Žemynos gimnazijos II klasių mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Virginijos Dapkevičienės, pažindami ir išbandydami naują techniką, kūrė kalėdines dekoracijas ir kviečia visus pasigrožėti jų sukurtomis mazgo istorijomis, kurie šiais metais puošia gimnazistų eglutes namuose.