Projektas „100 hortenzijų žiedų Lietuvai“

Integruota mokinių kūrybinė popietė Vilniaus Žemynos gimnazijos vidiniame kiemelyje.
Penktadienį, rugsėjo 14 dieną, Žemynos gimnazijos vidiniame kiemelyje įvyko mokinių kūrybinė popietė: skambėjo dainos ir eilės, popieriaus lapuose liejosi moksleivių fantazija, darbavosi būsimi fotografai. Jaukus gimnazijos kiemas, nenusileidžiantis kitoms miesto erdvėms savo žiedų puošnumu bei spalvingumu, kiekvieną rudenį įkvepia ir kūrybingus mokytojus, ir talentingus mokinius bandyti sustabdyti žydėjimo akimirką ir pasiųsti pasaulin žinią apie žydinčią Lietuvą.

Lietuvių kalbos mokytojų J. Bumblauskienės, V. Babedienės, R. Akelaitienės paskatinti mokiniai skaitė H. Radausko, V. Šekspyro eiles, dainavo, grojo… Skambėjo ir pačių moksleivių sukurtos dainos bei eilėraščiai.

Tai Urtė Vaitiekūnaitė, Aneta Paškevič, Emilija Patalauskaitė, Diana Šiušaitė, Gintarė Meškauskaitė, Aistė Trasauskaitė, Kamilė Zelenkevičiūtė ir mūsų gimnazijos kūrybingoji mokinė Rūta Liutkutė bei Deividas Lunys. Kamerinei erdvei tinkančią melodiją akordeonu atliko Dominykas Jusevičius.

Didžiuliai hortenzijų žiedai užbūrė ir jaunuosius dailininkus. Dailės mokytojos Danutės Kibickienės paruošti mokiniai Miglė Urbelytė, Aistė Kernagytė, Evelina Janovič, Eva Zdanovič, Augustė Samoilovaitė, Gabrielė Marija Valaitytė įvairiomis priemonėmis piešė hortenzijų žiedus, iš kurių sudėlios atviruką „100 hortenzijų žiedų Lietuvai“.

Visas kūrybinės popietės akimirkas fotografavo Matas Kamarauskas.

Kūrybinės popietės iniciatorė ir koordinatorė, hortenzijų puoselėtoja, vidinio kiemelio kūrėja – biologijos mokytoja R. Kryžiuvienė.