MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

– Ką dažniausiai norisi perkurti?

– Realybės slėgį į kvadratinį dvasios centimetrą.

(ištrauka iš interviu su Kęstučiu Navaku)

Sausio 21 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijoje įvyko meninio skaitymo konkurso I etapas, kuriuo siekiama ugdyti kūrybingą, mąstančią ir iškalbingą individualybę, skatinti mokinius domėtis lietuvių literatūra, puoselėti meninio žodžio suvokimą ir raišką, išrinkti laureatus, atstovausiančius gimnazijai Vilniaus miesto etape.

Virtualiame renginyje vyko tikra žodžių puota, kurioje dalyviai mėgavosi lyriškais, intriguojančiais, rimtais ir humoristiniais šių laikų lietuvių autorių tekstais. Skaitovai deklamavo Jonyno, Kajoko, Marčėno, Erlicko ir Martynenko eiles, stebino skaitydami Kunčino meilę Tūlai ir Navako laiškus Lorelei ne tik balsu, bet ir Morzės abėcėle, atskleidė Gudonytės „Blogos mergaitės užrašų“ paslaptis bei džiugino netikėtų, kartais net provokuojančių tekstų kompozicijomis, supažindino publiką su Grajausko, Karosaitės, Radzevičiaus, Paliulytės ir Bleizgio eilėraščiais. Ir žodžiai skaitovų lūpose spindėjo gražiau už žvaigždes giedrą naktį. Konkurse skambėjo ne tik lietuvių dainų autorių, bet ir pačių žemyniečių kūrybos dainos. Dėkojame renginio vedėjams, skaitovams, taip pat dainavusiems, akomponavusiems, klausiusiems ir, žinoma, vertinusiems.

Džiaugiamės ir didžiuojamės visais, tačiau garsiausiai plojame ir sveikiname I-osios vietos laureatus – 2b klasės mokinę Tomą Aganauskaitę ir kompozicijos „Lorelei“ kūrėjus (Margaritą Mateikaitę iš 1f, Justą Gardžiulį ir Kristupą Kazakevičių iš 2e bei Mykolą Beišį iš 3c klasės), taip pat sveikiname II-ąją vietą užėmusią Vestiną Alzbergaitę, besimokančią 3b klasėje, sveikiname ir III-iosios vietos laimėtoją Aistę Burdulytę iš 1f.

Iki susitikimo žodžių puotoje kitais metais!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos