Menas ant sienų ar paprasčiausios terlionės: kas yra grafiti?

Edukacijos tikslas – grafiti kultūros pažinimas. Vilniaus Žemynos gimnazijos II klasių mokiniai, dailės pamokų metų,  gavo užduotį pasidomėti grafiti atlikimo technikomis, išraiškos formomis, šios nepripažintos meno srities  paplitimu.

Intriguoja amžina diskusija – ar tai taikomojo meno forma, ar lengvo vandalizmo išraiška. Neabejotinai egzistuoja palaikančių tiek vieną, tiek kitą nuomonę. Gimnazistų nuomonės taip pat ,,pasidalino“  į dvi draugiškas stovyklas; tiek besižavinčių šia meno forma, tiek prieštaraujančių šios meno formos legalumui, moksleivių tarpe yra apstu.

Diskusijų metų, išreikšta nuomonė ir pasiūlymai, grafiti autoriams ir entuziastams, jog miestuose turėtų būti erdvės, pritaikytos šiai meno formai. Mokiniai kiekviename meniniame grafiti ieškojo socialinės žinutės visuomenei, domisi supančia aplinka ir vertina kritiškai. Siūlome susipažinti su įdomesniais mokinių rastais, ir pateiktais grafiti darbais.

Dailės mokytoja Sigita Kaminskienė