Katalikų tikybos tarpmokyklinis projektas „Pašaukimai gyvenimui”

Vakaris Vingilis

2019.06.13

Birželio 13 dieną Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai Vakaris Vingilis, Laura Cecerovaitė, Viktorija Ašurakaitė dalyvavo katalikų tikybos tarpmokykliniame renginyje „Pašaukimai gyvenimui,” vykusiame Vilniaus Vladislovo Sirokomlės gimnazijoje. Moksleiviai pristatė savo paruoštą rašinį, kuriame aprašė susitikimo su Vilniaus Palaimintojo Jurgio Matulaičio Bažnyčios kunigo Mariaus Žitkausko detales. Naudojo interviu, imto su kunigu, fragmentus – kur kalbino jį apie pašaukimą.

Renginyje Žemyniečius šeimininkai priėmė šiltai – įdėmiai klausė pranešimo, apdovanojo prizais, o sesuo maloniai Žana Jarocka pakvietė ir į kasmetinį, jau trylika metų vykstantį, renginio pratęsimą – kelionę į Austriją.

Kadangi renginys daugiakultūris, daugelis jame dalyvavusių kunigų jį vertė ne tik į lietuvių, bet ir į italų kalbas. Dalyviams labai patiko šis projektas ir jie nusprendė jame dalyvauti ir kitąmet. Mūsų gimnazijos moksleivius ruošė katalikų tikybos mokytojas Petras Didžiokas, o visokeriopą pagalbą suteikė Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapija, jos klebonas ir kunigas Marius Žitkauskas.