Karjeros diena

Karjeros diena

Vilniaus dailės akademijoje dalyvavo mokiniai su dailės mokytoja Danute Kibickiene. Mokytoja papasakojo, kad aplankė keramikos, dizaino, rūbų modeliavimo, fotomedijos, vitražo, tekstilės, grafikos, tapybos dirbtuves. Stebėjo kaip daromi keramikos, vitražo dirbiniai, kaip audžiami audiniai senomis staklėmis ir pritaikomos naujos ir senosios technologijos. Rektorius įdomiai papasakojo apie įvairias programas akademijoje, kurios leidžia plėstis individui kaip menininkui per teorines bei praktines užduotis. Teko pabendrauti su įvairių specialybių dėstytojais. Apsilankymas dailės akademijoje leido suprasti šiuolaikinio menininko galimybes ir svarbą, padėjo susidaryti bendrą vaizdą ir suprasti, kokia linkme norėtumėme eiti link savo profesiniame gyvenime.

Jūratė Milickienė ir Alina Suchodolskaja dalyvavo ISM  karjeros  dienose su 11 mokinių . Džiugu, kad dalyvavo tie, kurie tikrai domėjosi  ISM studijomis. Tik atvykę į ISM mus pasitiko mūsų buvę mokiniai Rokas Badaras ir Aleksandras Gaška, kurie trumpai supažindino su ISM užkulisiais J.:) Bendroje paskaitoje buvo supažindinti su studijų programomis, dalyvavo Proto mūšyje, pristatė savo įdėjas. Nugalėtojai buvo apdovanoti įvairiais prizais.

Artūras Macijauskas pasakojo apie labai įdomų vizitą į Karo akademiją, kuriame galėjo iš arčiau susipažinti su karių studijomis, mokymosi sąlygomis, dėstytojais ir studentais bei taip susidaryti savo nuomonę apie šią mokymosi įstaigą.

8:30 susitikome prie akademijos ir pirmas mūsų sutiktas žmogus kontrolės poste buvo Žemynos gimnazijos auklėtinis, kuris dabar jau pirmo kurso studentas Karo akademijoje. Išsyk nuotaika pakilo sutikus pažįstamą veidą – Rytį Vaitkunską, panašu, irgi apsidžiaugė dėl rutinos praskaidrinimo.

Buvo tikrai įdomu, vaikinai ir merginos turėtų apsvarstyti ir šią įstaigą renkantis savo kryptį studijoms. Ačiū  už BFP pasirengimo praktika Sauliui Banevičiui. Už visą ekskursiją ir dėkoju kapitonui Jurgiui Norvaišai.

 

Edita Lipskienė su mokiniais dalyvavo Mykolo Riomerio universitete.  MRU Teisės fakulteto prodekanė papasakojo apie studijas ir atsakė į mokinių klausimas. Vyko diskusija.

Rima Akelaitienė su Žemynos gimnazistais gruodžio 8d. lankėsi VGTU Architektūros fakultete ir mano, kad išvyka buvo puiki. Pradžioje pramonės dizainą studijuojanti Paulina papasakojo, ką reiškia studijuoti VGTU, supažindino su savo specialybe, atskleidė įvairias tobulėjimo galimybes. Savo pavyzdžiu parodė, ką gali pasiekti veikli, darbšti, smalsi asmenybė. Vėliau apie architekto darbą pasakojo šio fakulteto dėstytoja Dalia (pavardės neatsimenu). Ji pademonstravo įvairių įdomesnių architektūros pavyzdžių pasaulyje, paaiškino, kur architekto specialybę įgijęs žmogus galėtų dirbti. Taip pat mums buvo suorganizuota ekskursija po fakultetą, pamatėme daug įvairių kursų studentų darbų – pradedant pirmakursių brėžiniais, baigiant diplominių darbų maketais. Paskutinis akordas – patys moksleiviai gavo užduotį pastatyti savo pirmąjį namą iš makaronų. Tai nuotraukose matyti, ką jie sukūrė per 15 minučių. Nebuvo lengva, nes makaronus sulipdyti sunkoka. Išklausinėjome visko, kas mums rūpėjo, manau, kad abi pusės buvo patenkintos susitikimu.

Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytojos Eglė Dzimitravičienė ir Vilma Vasiliauskaitė dalyvavo, su 16 Žemynos gimnazistų , VGTU kūrybinių industrijų fakultete. Labai patiko dėstytojo Remigijaus Ruokio paskaita apie festivalio organizavimą. Dėstytojas paaiškino į ką būtina atkreipti dėmesį organizuojant renginį (gimtadienio šventę , šimtadienį). Jis siūlė mokiniams įsitraukti į savanoriavimą, nuliūdo, kad dalis gimnazistų žada išvykti į užsienį. Dalis mokinių užsirašė dalyvauti savanoriais Atlantidos festivalyje, kuris vyks pavasarį. Dėstytojas palinkėjo, kad visur ir visada moksleiviai būtų aktyvūs, užsirašinėtų savo idėjas, nes ateis laikas ir panaudos jas. Moksleiviai taip pat išklausė ir paskaitą apie kūrybos verslo pagrindus.

Rita Rudaitienė su 11 Žemynos gimnazijos mokinių buvo inžinerijos fakultete VGTU, viskas praėjo puikiai, visi dėstytojai buvo pasiruošę, daug kalbėjo, rodė ir pasakojo. Visi likome labai patenkinti kokybiškomis paskaitomis ir ekskursijomis.

  

Gruodžio 8d. Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytojos Zenona Kraujalienė ir Gražina Genienė su mokiniais lankėsi VGTU verslo ir vadybos fakultete.  Nuotraukos iš užsiėmimų.

VU Filosofijos fakultete karu su mokiniais apsilankė Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytojos  Ugnė Morkūnaitė ir Jūratė Valčiukienė. Mokytojos teigė, jog karjeros diena VU Filosofijos fakultete buvo iš tiesų įkvepianti. Gimnazistai kartu su studentais dalyvavo filosofijos ir politikos teorijos, religijų istorijos, sociologijos bei klasikinės etikos ir moderniosios lyderystės paskaitose. Greit įsitikinome, kad „studijos mąstantiems“ nėra tušti žodžiai. Studijų koordinatorė Olga apipylė mus dovanomis (rašikliais ir užrašinėmis), jaukiai ir profesionaliai pristatė fakultete įgyvendinamas programas, atsakė į kilusius klausimus, labai vykusiai juokavo, kvietė dalyvauti programose, skirtose moksleiviams. Išgirdome daug naudingos informacijos, pasisėmėme gerų emocijų, daug juokėmės, įdėmiai klausėmės, klausėme ir sulaukėme atsakymų. Labai nuoširdžiai dėkojame!

Aistė Ignatavičienė vyko į VU matematikos ir informatikos fakultetą. Vyko 9 mokiniai. Pasitiko fakulteto prodekanas Linas Būtėnas, surengė ekskursiją po fakultetą, supažindino su mokslo, edukacinėmis erdvėmis, vėliau vienoje auditorijoje pravedė paskaitą-diskusiją apie studijas ir universitetą. Mokiniai vyko motyvuoti, viskuo domėjosi, daug uždavė klausimų. Aš manau ši išvyka buvo labai naudinga ir mokiniams, ir man. Sužinojau naujų dalykų, būsimų naujovių. Linas Būtėnas labai charizmatiškas dėstytojas, įdomiai pasakojo, rodė įdomias skaidres, aiškino kokių studentų, vėliau kokių darbuotojų tikisi,  manau mokiniams dar padidėjo motyvacija geriau mokytis (ypač matematikos, stojimo bale didžiausias koeficientas-0,4).

Mokytoja R. Mickuvienė kartu su mokiniais VU Teisės fakultete.

Mokytojos D. Miliauskienė ir A. Degutytė kartu su mokiniais VGTU Fundamentinių mokslų fakultete.

Mokytoja A. Navickaitė kartu su mokiniais  TTVAM (Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla).

Mokytoja T. Jackevič kartu su mokiniais Vilniaus kolegijoje.

Mokytojos V. Sabaliauskienė, E. Soroko kartu su mokiniais VU Ekonomikos ir verslo fakultete.

Mokytoja S. Mišeikytė kartu su mokiniais Muzikos ir teatro akademijoje.

Mokytoja D. Baužienė kartu su mokiniais VGTU Gustaičio aviacijos institute.

 

Mokytojos Astos Navickaitės įspūdžiai

IVH ir IIE klasės mokiniai kartu su mokytoja Asta Navickaite gruodžio 8 dieną lankėsi Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje.

Programa buvo sudaryta iš dviejų dalių: pirmiausiai su gimnazistais bendravo ir apie savo patirtį Lietuvoje pasakojo savanoriai iš Ispanijos ir Ukrainos. Lektorė Donalda mokiniams paaiškino, kas yra Gap Year, kokios galimybės bei iššūkiai laukia abiturientų, nusprendusių iš karto po egzaminų nestoti į universitetus ar kolegijas.

II klasių mokiniams buvo organizuota paskaita “Mokyklos vaidmuo mokiniams renkantis profesiją”, kurią skaitė lektoriai G. Sarafinas, O. Beriozovas.

Mokiniams labai įtaigią paskaitą apie mokymąsi bei savo ateities planus, studijų programų įvairovę pristatė TTVAM atstovai.

Mokinių laukė dovanos, protmūšis, kava, arbata ir gardūs saldėsiai.

Tris valandas gimnazistai praleido tikrai prasmingai!