Apdovanoti nacionalinio mokinių meninės kūrybos konkurso nugalėtojai

Apdovanoti nacionalinio mokinių meninės kūrybos konkurso, skirto UNESCO paveldo Lietuvoje metams „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ nugalėtojai

Rugsėjo 11 d. po ilgos pertraukos Lietuvos nacionalinė UNESCO komisijos galerija atvėrė duris kviesdama į nacionalinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ geriausių darbų parodą. Parodą atidarė UNESCO komisijos sekretoriato Paveldo programų vadovė Renata Vaičekonytė – Kepežinskienė. Susirinkusiuosius pasveikino darbų vertinimo komisijos nariai: Gediminas Piekuras – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dailės mokytojas metodininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, ir Anželika Vėžienė – Valstybinės kultūros paveldo komisijos Administracinio skyriaus vedėja. UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metams skirtą konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Valstybinė kultūros paveldo komisija ir Dailės mokytojų asociacija, konsultavo ir rėmė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Lietuvos mokslų akademija. Konkursui kūrybinius darbus pateikė 484 dalyviai – Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, formalųjį ugdymą papildančių bei neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai. Tarp penkių laureatų 15–18 m. amžiaus grupėje pateko ir Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai Ugnius Gaidelis (mokytoja Sigita Kaminskienė) ir Kotryna Revinskaja (mokytojas Rimantas Kisielius). Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija renginio dalyviams dovanojo ekskursiją „Vilniaus pilių istorijos pėdsakais“.